| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu avantajele reprezentantilor Avon, Oriflame, Lady's. Dar nu copy-paste dupa net. din experienta voastrahappy
FUNDAcel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| spatarioana a răspuns:

Buna. Si eu sunt reprezentant la Oriflame. In primul rand sunt discount-uri destul de bune, daca ai canda intre 70 si 299 lei ai 23%, intre 300 si 599 lei 30%, iar daca ai peste 600 lei ai 40%. E un mod foarte bun de a face bani fara sa muncesti. laughing In al 2-lea rand sunt programele de loialitate. Adica daca ai peste 150 de lei pe luna(timp de 3 luni)de obicei primesti un parfum, iar daca ai peste 350 de lei pe luna(timp de 3 luni) vei primi diferite obiecte casnice sau altceva.(ex.: aparat electric pentru masaj, caseta de bijuterii, set Cappuccino, prosoape etc.) Poti sa iei niste cataloage si sa le arati prietenelor, colegelor, celor din familie si cum ti-am spus mai sus, daca ai comenzi mai mari si discount-urile pot fi pana la 40%. Eu de obicei am comanda de pana in 700 lei, in general 400-500 lei si castig intre 120 si 280 lei. Iar daca vrei(cu siguranta vreilaughing ) si tu produse nu le platesti, dar castigi mai putini bani. Iar tu la randul tau poti sa inscrii alte persoane si sa iti formezi o echipa, ier ei pot face la fel si veti ajunge o echipa mare. laughing Si acum mi-am amintit, atunci cand te inscrii, daca plasezi comenzi de peste 250 lei primele 3 luni vei primi diferite cadouri. Vor fi si niste sedinte unde te poti duce sa incerci produsele si acolo ai sa afli mai multe decat ti-am spus eu. laughing Cred ca cam atat ar fi, sper ca te-am ajutat. :* Nu merit si eu o fundita? :3

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru spatarioana):

Iti dau fundita pentru ca te-ai straduit sa scriihappy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine zis dezavantajele că sunt mult mai multe decât avantajele!
Alergi să strângi banii, discountul la Avon este preferențial la fiecare produs, nu la valoarea întregi comenzi (rușine!), calitate net inferioară față de promovarea, retururi pe banii tăi, etc.
Pa, pa.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mersi! Pana la urma e bine sa cunosc si dezavantajelehappy

| Lalalalovela a răspuns:

Peste anumite sume (ex:Oriflame daca reprezentantul face o comanda de peste 300 ron)beneficiaza de o anumita suma sau de anumite produse (ex:Avon)