| aanaaaaxqq a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu. Cum se creeaza machiajele? Din ce? Ce trebuie facut? Ma intereseaza pentru un proiect.Dau funda

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poți găsi pe YouTube destule, una dintre ele https://youtu.be/U8Nu6zdoM3c

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca stii engleza poti cauta pe google "how it's made make up"
In romana nu prea sunt articole.

Am vazut mai demult un filmulet in care arata cum este obtinut acel sclipici care se gasesti in farduri si alte chestii de machiaj, mica parca se numea. Pt obtinerea lui sunt exploatati copii din tarile sarace, ei stau ore intregi si sapa pentru a colecta acel mineral pentru cativa banuti neavand posibilitatea de a merge la scoala si riscandu-si viata pentru ca oricand se poate prabusi ceva peste ei. Multi au murit astfel. Poti scrie chiar ceva despre asta.

| Anonima32145 a răspuns:

Cred ca se gasesc retete pe internet. Comanzi ingredientele si apoi te descurci.