| isabella a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce mi-as putea face la par si cum sal aranjez avand in vedere ca el e cretsad si are prea mult volum si nu-mi place deloc cum imi sta cand e desfacut...Asa ca prefer sa mi-l indrept insa deja a inceput sa mi se arda si na-s vrea sa-l mai indrept...Ati putea sa-mi spuneti si mie cum as potea sal aranjez si ce sa-i fac sa nu mai stea asa umflat cand e desfacut big grin...Mersi:*

6 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu mai foloso placa ...nu cred ca ai vrea sa te tunzii daca il ai mare e super:X nu sta chiar asa dar daca il ai mic daa sigur ca sta aiurea...

| Irina a răspuns:

Daca vrei musai sa il indrepti fa-o din perie, nu din placa. Am mai spus pe site, parul cret se indreapta din perie si nu din placa.

| anna_7069 a răspuns:

Pai. cunosc fete care au parul cret dar si`l aranjeaza superb`...in primul` rand refuza cat mai mult sa folosesti placa. exista multe feluri in care ti`l poti aranja... ti`l poti prinde intr-o coada la spate. sau. iti poti lua partea din fata [ breton] ti`l prinzi cu un cleste pe spate, iar buclele le iei si le dai pe rand q spuma... si nu va mai sta chiar asa umflat, si bineinteles k buclele vor mai mai evidentiate, si mai frumoase... sau... ai putea sa-ti faci un simplu` coc la spate, iar bretonul` sa ti`l dai pe spate. sau dk nu ai breton, iti umfli putin partea din fata pe spate. sper ca intelegi ce zic straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tunde-l este cea mai buna metoda, scurt, bross, baieteste, modern dar scurt, cret si lung, nu merge, o va lua razna tot timpul laughing

| IuliaWosster a răspuns:

Pai si eu am un par foarte lung si umflat:-) mi-l indrept de 7 ori pe luna cand ies undeva sau la o intalnire.happy ce ti-as putea recomanda este sa il tunzi pana la umeri si sa il prinzi. cand iesi undeva de ex:o intalnire, in club etc...sa il indrepti.pentu indreptat exista o crema care se pune pe par si parul nu se mai arde la indreptat. sper sa te fi putut ajutahappy

| mirela_2291 a răspuns:

Tunde din el si fileazal asa ati mai scade din volum asa am patit si eu