| bkmad a întrebat:

Bunaa am o problema cel putin asa o consider. Am un par nu foarte frumos si nu e nici ondulat nici cret nici drept. e. urat si nu stiu ce sa-i fac sa stea frumos sa nu arate urat. si nici cu placa nu as vrea sa-l indrept pentru ca se arde usor. Ce as putea face? Va rog din sulfet spuneti-mi ce sa fac sad

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.crying

| RoRoxana a răspuns:

Din cate ai descris.si eu am parul ca al tau...Eu mi-l dau cu spuma Si toata lumea imi spune ca imi sta suuper bine...Incearca si tuhappy
Ty pup:*

| Anonim_4797 a răspuns:

Si la mine e cam la fel, si incerc sa evit placa de par din cauza sa nu il ard (desi il intind uneori, cand nu stiu ce sa ii fac). dar prefer sa il fac cret.sa iti zic cum... dupa ce fac baie pe cap, inainte sa se usuce parul (deci trebuie sa ramana parul umed, sau chiar ud), il dau cu fixativ si umblu cu mana prin el, il strang pana il fac bucle; fiindca imi sta foarte repede, ca tot asa, nu e nici drept, nici cretz...si astept sa se usuce pentru ca apoi se fac faine buclele.bafta, pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei cu placa punetil pa bigudiuri dimineata ti le dai jos si dai cu fixativ merge de fiecare data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei cu placa puneti-l pe bigudiuri seara iar dimineata da-l cu fixativ daca nu nu am alta idee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei dupa ce te speli pe cap iti strangi parul bine bine intr-un coc cu un puf de par si dormi cu el asa...intradevar se usuca foarte greu dar parul o sa fie fin si frumoshappy

| Deea_9119 a răspuns:

Nu. i adevarat.Nu se arde asa usor...crede.ma ca si eu ma indrept de ceva vreme si e inca intr. o stare buna.Pai daca nu vrei placa sau ceva de genu, foloseste si tu un sampon, balsam, ceara de par, spuma si poate reusesti ceva!