| Dorina9 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu in loc de gel uv baza, constructie si finish pentru unghii cu gel, se poate folosi doar gel de constructie in 3 straturi care sa le inlocuiask pe celelalte? mersi:*:*:*

Răspuns Câştigător
| MuñequitaLoka a răspuns:

Nuu...dintr-un anumit motiv se folosesc cele trei tipuri de gel.
gel UV este pentru protejarea unghiei de lampa, cel de constructie pentru a-ti face forma dorita, iar ultimul strat ii da si o stralucire si protectie.

1 răspuns:
| fustiteTUTU a răspuns:

Nu, fiecare are rolul lui.