| PufffRozzz a întrebat:

Buna happy As vrea sa va intreb daca este bun samponul acela, pentru indreptat parul, " NIVEA - straight and easy "? vreau sa mentionez ca eu nu am parul carliontat dar nici foarte drept, deci este intre. Ce alt sampon mai stiti pentru indreptare? Multumesc mult, Fundita. ( as dori sa si functioneze )

3 răspunsuri:
| ciufiXXXXXX a răspuns:

NUPP.nu e bun! o prietena il foloseste dar nu da roadetongue

Găseşti cam în orice supermarket sau magazin cu cosmetice altceva mai bun. Nu ştiu ce să îţi recomand. Cel de la Nivea îţi lasă părul foarte fain, dar trebuie să-l speli la 2 zile că se îngraşă foarte repede. am auzit ca de la garnier faci mătreaţă... şi nu ştiu dacă are şampon pentru păr drept, iar gliss folosesc momentan (dar nu pentru păr drept) şi mi se pare bun. Preţul la Nivea este în jur de 9 lei (250 ml) dar depinde de unde îl iei, Gliss e 9-10 lei (tot 250 ml) şi garnier nu ştiu. Poţi găsi şi mai mare... La gliss cel mare (de 400 ml) e teoretic 60% gratis. Îl iei la un preţ destul de bun. În jur de 11-12 lei cred.

fundita?puppy dog eyes

| monstruletz a răspuns:

NU nu este bun deloc mie una mi-l incretea si nu am parul cretbig grin

| Milliii a răspuns:

Nivea, Syoss(cred ca asa se numeste, e samponul care a aparut de curand in Romania)...

Placa nu e buna, arde parul si il strica! (asta o stiu de la colegele mele ).