| Miu_Roxy_1986 a întrebat:

BUNA,as vrea si eu detalii despre violetul de gentiana, adica cat timp sa stau cu el in cap, cata apa sa pun si ce fac sa nu curga.Eu o sa ma fac tot capul... daca stiti dau funda

multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-l aplici intr-un balsam si sa stai cu el in par 10-15 minute sau poti sa pui apa intr-un lighean si cat ai tu nevoie ca sa iti iasa culoarea care o doresti. Si stai vreo 10-15 minute cu capul in apa masand ca sa se distribuie culoarea.

PS : Poti sa chelesti asa oleaca deci eu nu iti recomand sa-l aplici pe scalp. Eventual poti incerca violetul de gentiana ca sa vezi cum iti iese si dupa sa-ti iei un nuantator de la direction de pe www.gotica.ro si sa amesteci cu balsam sau sa-ti iei vopsea, au aia de la gerocosen o nuanta de mov draguta.

| SoundTapes a răspuns:

Buna!
Cea mai usoara treaba e sa o faci in lighean, daca ai unul. Pui apa, si pui multe picaturi de violet de gentiana. Apoi stai cu capul in el. Eu asa faceam, cu toate ca devenea greu la un momentdat, dar nu faceam mizerie in jur. Sper sa te ajute. Stiu, e o metoda cam grea dar merge happy.