| AdaAnculia a întrebat:

Stiti cumva cum se poate curata violetul de gentiana de pe canapeaua din piele alba?

Răspuns Câştigător
| Dayuuum a răspuns:

Acetona amestecata cu clor (domestos) Freaca bine bine cu o periuta. Trebuie sa se ia happy

7 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

Schimba canapeaua. Nu cred ca se mai ia. Eventual intereseaza-te la o curatatorie, dar sunt slabe sanse.

| Cudeea a răspuns:

Poti incerca cu acetona. Si eu am patat covorul si inca au mai ramas urme pe covor, dar oricum si-a pierdut din intensitate. Sper sa reusesti! happy

| AdaAnculia explică (pentru Cudeea):

Am incercat si cu acetona de toate felurile si cu domestos, tix, ajax...de toate...altceva?

| Cudeea a răspuns (pentru AdaAnculia):

Incearca si Vanish Oxi Action sau perhidrol de la farmacie.

| Mirunaaaa a răspuns:

Încearcă cu o perie nu foarte aspră care să nu îţi strice canapeaua şi încearcă cu detergent de haine. din abundenţă, sau trimite mesaj unei firme de curăţare care te poate ajuta cu anumite soluţii. Baftă.

| IUuuLiAaaa a răspuns:

Salut! Pune putin Pur de vase acolo eu asa am facut... functioneaza pe covor happy bafta

| NagyAttila84 a răspuns:

Poate va inspira ceva din situl nostru

https://ateamclean.ro/wp/