| BiiAnca96 a întrebat:

As vrea si eu un sfat[in special de la fete]. Mi s-a ars epilatorul. si pana imi iau altul, folosesc BIG-ul. Problema e ca orice as face ma irit. Ma dau si cu crema Nivea si cu lotiune de corp si degeaba. De la benzi de ceara imi raman pete iar cu crema depilatoare nu ma 'inteleg' deloc. Ce sa fac? Helpp :-s

Răspuns Câştigător
| Undal a răspuns:

Dupa BIC sau orice alta forma de indepartare a parului happy poti sa incerci sa te dai cu un ulei vegetal(sunt presate la rece)big grine ex:ulei de masline, ulei de nuca de cocos, ulei de susan, de samburi de struguri..etc uite te pe site- ul Elemental.ro poti sa te inspiri de acolo sau chiar sa iti cumperi.Le mai poti gasi prin plafare sau magazine naturiste.

1 răspuns:
| Adiutsa a răspuns:

Incearca ceara sau da-ti cu lotiuni pe baza de uleiuri vegetale..si nu iti face dus immediat dupa epilare asteapta cateva ore.