| DAC a întrebat:

Ma voi adresa fetelor... Am si eu o problema care imi da batai de cap.
Folosesc epilatorul pentru zona axilara, deoarece firul meu este foarte puternic si nu ma pot epila cu ceara.
Am mers la o groaza de saloane, unde mi s-a spus ca singura solutie este epilatorul, deoarece nu se smulge cu ceara.
Bine, problema nu este asta, caci m-am obisnuit deja... doar ca uneori ma irit foarte tare si nu numai, pielea mea arata inestetic, are o nuanta ciudata, de la departare, poti jura ca nici nu sunt epilata...
Nu stiu ce sa mai fac, ma epilez o data la saptamana timp de 4-5 ani si inca nu a trecut aceasta problema. Nu vreau sa folosesc lama sau crema depilatoare.
Va rog, daca aveti vreun sfat, multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Adda0a0 a răspuns:

Foloseste gel/crema speciala dupa epilara si incearca cu crema de galbenele
am patit si eu acum cativa ani m-am facut cu epilatorul in zona axiala si m-am iritat "invinetit" am crezut ca va trece acea culoare dar tot mi-a ramas si acum, eu am renuntat la epilator ca sa nu fac mai rau.
acum vreau sa incerc cu ceara dar inca nu mi-am facut curaj blushing
alta solutie nu cred ca este...
oricum succes! kiss