| DAC a întrebat:

Ma voi adresa fetelor... Am si eu o problema care imi da batai de cap.

Folosesc epilatorul pentru zona axilara, deoarece firul meu este foarte puternic si nu ma pot epila cu ceara.

Am mers la o groaza de saloane, unde mi s-a spus ca singura solutie este epilatorul, deoarece nu se smulge cu ceara.

Bine, problema nu este asta, caci m-am obisnuit deja... doar ca uneori ma irit foarte tare si nu numai, pielea mea arata inestetic, are o nuanta ciudata, de la departare, poti jura ca nici nu sunt epilata...

Nu stiu ce sa mai fac, ma epilez o data la saptamana timp de 4-5 ani si inca nu a trecut aceasta problema. Nu vreau sa folosesc lama sau crema depilatoare.

Va rog, daca aveti vreun sfat, multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca totusi epilatorul, pentru iritatie foloseste imediat dupa epilare o crema

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Daca esti mai bruneta de felul tau, s-ar putea ca asa sa ai, in anumite zone cu piliozitate, pielea mai inchisa la culoare!
nu prea ai ce face, decat sa folosesti creme emoliente dupa epilare!

| AndreeaShrott a răspuns:

Nici nu te sfatuiesc sa folosesti lama. Daca te iriti folosesti o crema hidratanta.

| adycristache a răspuns:

Ai putea încerca epilare cu zahăr. Am vorbit cu o cosmeticiană şi mi-a spus că au un zahăr mai tare care face posibilă şi smulgerea firelor mai groase.
Spor!