| lovethepain a întrebat:

Astazi am bagat la masina de spalat geaca mea din puf de gasca, mentinonez ca geaca o am de la missfofo. Cand am scos-o din masina am avut o surpriza neplacuta, geaca mea arata groaznic, era plina de ghemotoace din puf. Va rog ajutati-ma ce i-as putea face sa isi revina sau isi va mai reveni laforma initiala? Cat timp dureaza pana sa se usuce?
Va multumesc din suflet.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pana maine ar trebui sa se usuce dar nu stiu daca isi mai revine la forma initiala

| Lynna a răspuns:

Buna. Du-o la o curatatorie, te costa cam 10-15 lei, insa sa nu te astepti ca va fi ca noua, pentru ca nu va fi, din cauza ca ai bagat-o la masina.

| Laura927 a răspuns:

Las-o sa se usuce bine si apoi infoai-o.
Scutur-o bine.
Ia o perie de puf si perio bine.
Ar trebui sa arate bine.

Pentru astfel de geci trebuie sa mergi la o spălătorie profesională.
Costa in jor de 20 lei spălarea uscata!
Nici nu durează mult sa stii, o iei uscata si ambalate, frumos mirositoare mai bine ca noua!

| lovethepain explică:

Va multumesc din suflet tuturor. Nu stiu daca isi va mai reveni geaca, practic nu mai are suficient puf in captuseala sunt niste goluri imense si nu stiu daca mai revine la forma initiala. Intre timp m-am informat si mi s-a confirmat ca isi va reveni, sa speram..desi nu cred. O am pe un scaun in dormitor la temperatura camerei sperand sa se usuce lejer. Mentionez ca am uscat-o si cu pheonul.