| ElenaBv a întrebat:

am o problema..am bagat la 90 grade o geaca alba si manecile mi s-au lalait. cunoaste-ti vreo tehnica prin care as putea sa revina la starea lor initiala?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca s-o cl; atesti la masina in mod repetat, la lana functioneaza, materialul se "bate", revenind la forma initiala.Din ce material este geaca?

2 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Eu stiam ca la 90 de grade hainele se micsoreaza, nu invers.Nu cumva ai uscat manecile cu fierul de calcat si asta a fost motivul pentru care s-au lalait?

| ElenaBv explică:

Geaca este de fas dar la maneci are o bata de material care s-a largit..desi nu ma asteptam