| MMMMMica354 a întrebat:

Buna!
Azi o sa ma epilez pentru prima data. Si mama a ales sa ma epilez cu ceara. Dar am unele colege care la prima data cu ceara le dor, dar pe altele nu. Si vreu sa stiu daca intr-adevar doare.
Multumesc anticipat! Funda

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca doare ca doar iti smulge parul. laughing Dar nu te gandi la asta, depinde de firul tau de par si de sensibilitatea pielii. cu ceara e mai lejer decat epilator ca macar stii ca scapi de o portiune mare de par deodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o pensetă și smulge-ți un fir. Dacă doare, crede-mă c-o să te doară și dacă faci asta pe o suprafață de 15 pe 5.

| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Asta diferă de la persoană la persoană, dar în principiu doare.
Dacă ai pielea foarte sensibilă o să te doară. Trebuie să te hidratezi foarte bine înainte şi după procesul de depilare.
În cazul în care nu mai vrei să te epilezi cu ceară îți recomand o cremă depilatoare (de la Veet, de la Elmiplant sau de la Farmec, ai de unde alege). happy

| MMMMMica354 explică:

Multumesc tuturor. Tocmai am venit de acolo si intr-adevar m-a durut, dar nu foarte tare. Oricum, multumesc tuturor pentru sfaturi