| mikutzzza1000 a întrebat:

Azi trebuie sa merg la un priveghi si nu stiu cum sa ma imbrac...stiu ca trebuie in negru dar as pute sa-mi iau o camasa crem ca asta http://www.magazinonline.biz/files/Camasa%20dama%202775_ m.jpg dar cu mainicile scurte, si cu un sacou ceva in genu http://www.tarafasion.ro/......-saten.bmp dar are niste modele crem si nasturi tot negri, si pantaloni de saten http://1.bp.blogspot.com/......NY2062.JPG ca astia dar pe negru.Este ok sau nu este bine camasa crem? sau funtita daca imi spuneti o parere...

Răspuns Câştigător
| tania77 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca durerea este in suflet nu se exprima prin felul cum te imbraci, dar asa este la priveghi sau inmormantare se poarta negrul, camasa merge dar nu ar fi rau daca ai sa-ti iei deasupra un sacou negru, materialul nu conteaza, culoarea sa fie neagra, nu ai specificat daca esti ruda cu persoana la care mergi la priveghi, pentru. ca atunci e musai sa fi imbracata in negru.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai cred ca e ok.Simpla prezenta, faptul ca te-ai deranjat sa vii si porti in mare parte negru conteaza foarte mult.

| cami_5314 a răspuns:

Incearca sa te imbraci totusi cu negru, si nu te imbraca cu satin, matase sau alte materiale lucioase la priveghi. O fusta(pantaloni) de culoare neagra sau inchisi la culoare, cu o bluza de preferinta neagra dar daca nu ai, alege una fara luciu, si pune deasupra un plovaras(sal) negru. Poarta cat mai putine bijuterii si cat mai putin make up.Pantofii sa fie negrii.

| ndddiana a răspuns:

La un priveghi se merge imbracat ori in negru ori in alb.
Nu culori derivate sau combinate
Imbraca-te simplu. Nimeni nu o sa dea atentie la imbracaminte, Persoanele respective sunt in doliu si indurerate in urma pierderii.
Imbraca-te cu o pereche de blugi negri daca ai un tricou si un hanorac negru de exemplu ar fi chiar oky.
Dar Negru!happy