| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Bijuteriile din argint placate cu aur, sunt valoroase?

Răspuns Câştigător
| Eusiatat23 a răspuns:

Buna! Da, dar acum depinde si cate karate are aurul. Insa nu vor fi niciodata la fel de valoroase precum cele doar din aur.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca placatul este un strat atat de subtire ca se curata dupa cateva purtari, fiind temporar.
Asemenea bijutreii nu sunt scumpe, fiind accesibile tuturor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Un gram de argint costa 3 lei, iar un gram de aur costa 300 de lei. Cred ca poti trage singur/a o concluzie, si anume ca argintul aproape ca nu are nicio valoare. Daca vrei sa iti recuperezi o parte din bani pe ele la un magazin de bijuterii sau amanet, ve fi luat in ras.

| johnnny123 a răspuns:

Un gram de argint costă 3 lei, iar cantitatea de aur folosită la placare este insignifiantă.

Cam atât de valoroase.

Răspuns utilizator avertizat
| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Nu prea. E ca si cum ti-ai pune pachet M pe un bmw stock