| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce greutate ar trebui sa am?(15 ani,fata,, 1.71 m inaltime)

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

60 cam asa nici prea prea nici foarte foarte.Normal se zice ca pana in 70 dar ca si fata zic ca e cam mult iar sub 60 te bate vantu la inaltimea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai greutatea ideala ar fi 61 kg si cea maxima 72 kg.

| Adiadictie a răspuns:

50,5 kg

| Fumiko a răspuns:

53-56 cm, cam asa.

| annempx a răspuns:

Peste 50 kg.

| AndreeaDeea2 a răspuns:

La baieti greutatea trebuie sa fie aceeasi cu înălțimea, dar la fete cu 5 kg mai putine decat înălțimea ca sa fii perfectă, dar acum depinde de structura fiecarui corp si evident de silueta.

| aXy99 a răspuns (pentru AndreeaDeea2):

Nu trebuie. Este aiurea. Depinde de tipul somatic si multi alti factori. Eu, spre exemplu, am 1, 87, iar la 87 kg as fi supraponderal, poate obez.

| Țară111 a răspuns:

Bună, ar trebui sa ai o greutate intre 47- 60 kg, depinde în ce situație te afli! Cel mai bine să fi nici prea grasă dar nici prea slabă, încercă să fi normala.

| Amalia666 a răspuns:

60 kg. De obicei se calculeaza inaltimea -10 dar depinde si de masa oaselor tale.

| Neliutzz1611 a răspuns:

Ce greutate ai? happy

| anonim_4396 explică (pentru Neliutzz1611):

55-56kg.Mie mi se pare ca sunt grasa

| malinasdaria a răspuns:

Greutatea la 15 ani intre 40, 3 si 75, 7, iar inaltimea intre 151 si 173 de cm, deci eu cred ca esti Ok.