| DownTheStairs a întrebat:

Cam de 1 an ma epilez pe picioare cu bigul. Am renuntat pentru ca, crestea prea repede si cam de 1-2 luni o fac cu aparatul. Problema mea este ca, din cauza ca m-am epilat cu bigul, imi cresc fire de par sub piele si e cam neplacut... Ce sa fac sa nu se mai intample acest lucru?

Răspuns Câştigător
| 23DiaDia a răspuns:

Exista solutie, am avut si eu aceeasi problema si am mers la salon sa vad ce pot face, timp de cateva luni incearca sa renunti si la aparat si la big si du-te la salon sa te faci cu ceara, nu doar ca zmulge mult mai bine dar si exfoliaza, exfoliarea elimina tesutul mort de piele de deasupra pe care noi nu il vedem si in felul asta firele sub piele incet incet vor disparea. cu o penseta, de fiecare data dupa epilat scoate-le si smulge-le. eu asa am facut si acuma nu mai am nici unul, dupa 2 luni de mers doar la salon nu am mai avut iar acuma am 6 luni si am picioarele ca de bebe, sa mentionez si ca firul de par se subtiaza si se rareste enormhappy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O epilare definitiva (cu aparate laser) te-ar ajuta cateva luni. Alta solutie nu exista.

| Lola2013 a răspuns:

Nu prea exista solutie, dar intreaba o cosmeticiana sau consulta un medic specializat.