| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna, cam la 2 zile dupa ce ma spal pe par incepe sa ma manance scalpul foarte tare, am fost la dermatolog si mi-a dat o spuma cu parfum de mere si a spus sa ma fac la radacina cand e parul ud...bun m-am facut cu ea dar nimic nici o schimbare am mers din nou iar de data asta mi-a dat o masca cu aloe care trebuia sa o tin timp de 20 de minute tot pe parul ud dar la fel nici o schimbare, matreata am foarte putina nici nu se vede dar urasc chestia asta cu mancarimea pentru ca e nasoala rau si nu mai suport. Din cauza samponului nu poate fi pentru ca folosesc Nivea de ani de zile si nu am avut nici o problema. Ce pot face in privinta asta exista ceva remediu natural sau ceva masca facuta acasa? Chetile care mi le-a dat medicul dermatolog le-am cumparat de la magazin naturist nu de la farmacie mi-a spus ca doar acolo se gasesc.

2 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Te duci la magazinul naturist și îți iei șampon cu urzica și sulf, costa 12 lei.
La mine a funcționat.

| wonderwoman123 a răspuns:

Eu cand am avut problema asta, medicul meu mi-a recomandat sa fac un scrub pentru scalp din sare de mare sau zahar amestecat cu putin sampon de la Ducray ( dar poti folosi orice altceva). Te scapa de mancarime si matreata, plus ca e relaxant sa te freci pe scalp cu el.