| ruzycciocolata a întrebat:

Care ar fi cea mai buna metoda de epilare/radere etc. pentru maini si picioare si mai accesibila?

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă prostiile cu lama sau crema, folosește ceară caldă de albine, costă 5 ron o cutie și poate fi refolosită!
Calitate de durată, finețe.
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

La maini eu nu cred ca este nevoie deloc, pentru ca arata urat la maini sa-ti faci asta. Insa la picioare, cel mai bine e cu un aparat de depilat. Adica stiu prietene de ale mele, care-l folosesc, si stau fara par pe picioare 1 luna 1luna jumate, depinde.
Cu scoci la fel o optiune insa doare rau. Cu ceara sa nu te dai sau cu alte produse depilatoare, pentru ca-ti strica pielea ingrozitor, stiu de la mama asa ca ai grija. Mai bine scoci sau aparatul de depilat, daca vrei sa ai picioare frumoase.

| bellekamms a răspuns:

Benzi depilatoare de la Avon-18 lei si sunt 20 benzi, iar daca esti Reprezentant ai si reducere.Super eficient si rapid.

| MoonLight a răspuns:

Pai cea mai buna se zice ca e epilarea cu ceara. Dar doare...Inca o varianta buna e crema epilatoare care nu necesita decat maxim 20 minute de asteptare si vreo 5 macar pentru indepartare. Alta varianta este aparatul de ras. Niciodata sa nu te dai cu bicul pe picioare ptc o sa creasca foarte repede.
Cam astea sunt...succes.

| TheFreak9 a răspuns:

Pur si simplu cu un bic(pentru epilare),e foarte accesibil,dar iti recoman aparatul BRAUN, pentru cea mai buna epilare, garantat.

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Cu ceara big grin
O poti achizitiona de la orice supermarkettongue

Sau comanda de la avon crema de epilat.costa cam 10-12 leitongue

| elizabeth a răspuns:

Ceara este singura si sigura...

| Ioana_9973 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea cea mai buna cale de a te epila sunt benziile cu ceara(veet) majoritatea persoanelor se duc la salon ca sa se epileze dar din punctul meu de vedere nu este tocmai igienic sa te duci acolo pentru ca acea ceara se refoloseste de foarte multe ori(asta e parerea mea :d)eu m-am epilat cu benzi de ceara si pot sa spun ca sunt foarte multumita... daca e pentru prima oara cand te epilezi te sfatuiesc sa nu folosesti aparat de epilat deoarece o sa te doara foarte tare...incearca si o sa vezi tu ce e cel mai bine pentru tine dar crede-ma benzile de ceara(veet) sunt supper si o sa fi multumita! Te asigur! Sper ca te-am ajutat putin! Mult succes!:d Te pup

| kyrky a răspuns:

Ceara sau epilatoru` :* bafta

| Cassidy a răspuns:

Buna pai poti incearca cu Biku(nu-i dureros)dar parul va creste mai repede, crema epilatoare, benzi epilatoare si mai poti incerca cu epilatorul ( aici sa stii ica doare dar parul creste mai greu.) funda? happy

| Noctzia a răspuns:

Ai 2 optiuni: Braun sau ceara sau beniz de ceara nu conteaza tot una e. Dar sa Nu incerci sa te epilezi cu lama sau cu crema ca peste o saptamana ai iar par pe picioare si pe maini.

| izaaa a răspuns:

Eu folosesc crema si e foarte buna. dar o metoda eficienta e si ceara! nu iti recomand lama, pentru ca parul creste foarte repede. poti sa incerci sh o epilare definitiva~!

| FOKA a răspuns:

Cu bigulbig grin

| RuffledOwl a răspuns:

Banda epilatoare.Cu aparatul de epilat s-ar putea sa-ți taie în loc sa-ți smulgă.Eu am folosit de la Sesu.Si nici nu e foarte scump.Noroc^^

| SakuraBlooms a răspuns:

Eu folosesc bigul si o crema calmanta pentru picioare ca pe maini is blonda sh n-am treba

| Napolitanăăăăă a răspuns:

Cu crema epilatoare

| lovet1coolgirl a răspuns:

Cu crema epilatoare sau aparatul... de sigur sunt mai multe metode :cu lama, cu ceata...etc.

| teona989 a răspuns:

Cea main accesibila metoda este cea cu ceara pentru ca nu doara chiar asa de mult ca la aparat si va mai si hidrateaza piete.va revomand.

| AndraM_4349 a răspuns:

Cu ceara e foarte binehappy si nu e nici foarte scump