| TRECEtimpul a întrebat:

Care este cel mai bun uscator de par dintre Satin hair 7(Braun) si Philips termoprotect ionic hp8233? In general, ce firma e mai buna, Braun sau Philips?! Voi ce alte uscatatoare de par mi-ati recomanda, dar care sa fie dintre cele mai bune si sa fie si accesibile(adica maxim 200 ron)? Multumesc mult, acord funda+voturi.

Iata cele 2 imagini sugestive pentru Braun si Philips:
https://www.google.ro/......https?/url

si
https://www.google.ro/......https?/url

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Intr-adevar asa cum a spus si Ana Maria brandul nu conteaza foarte mult. Cred ca mai mult conteaza utilitatile pe care le au si ce pot face in functie de ceea ce astepti tu de la ele. Si cum ambele au cam aceleasi utilitati nu prea conteaza.
Daca te ajuta, eu il am pe cel de la Philips, nu il am de foarte mult timp, insa pana acum sunt foarte multumita de el.

| TRECEtimpul explică (pentru OoBunnyoO):

Buna! Vroiam sa te intreb cate trepte de temperatura si cate trepte de viteza are? Adica are 6 in total (adica 3 pentru vteza si 3 pentru temperatura) sau are 6 (insemnand 6 pentru tempertura si 6 pentru viteza)? Sau amandoua variantele sunt eronate si are doar 2 trepte? (adica 2 trepte pentru temperatura si 2 trepte pentru viteza)? Te rog frumos sa-mi raspunzi pentru ca vreau sa-l cumpar si nu vreau sa ma trezesc cu surprize, iar tu deja fiindu-i posesoare trebuie sa stii cate trepte are.Multumesc mult.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru TRECEtimpul):

Are 3 trepte de viteza (off, moderat si puternic) si 3 trepte de caldura, deci 6 in total. Plus doua butoane separate pe care sa apesi (optional) cand te usuci pentru cald si rece (nu stiu exact cum sa le numesc) si un buton pentru ioni - off/on. In total are 9. happy

| TRECEtimpul explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc kiss

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu cred că are așa mare importanță firma dacă nu le folosești pentru uz profesional. Important e să nu fie chiar cele mai ieftine pentru că acelea sunt de obicei și proaste... eu am unul de la rowenta cumpărat set cu un epilator și amândouă au costat în jur de 120-130 de lei și nu-mi fac deloc probleme. Uscătorul îl folosesc de aproximativ 4 ani și nu s-a stricat... merge ca la început. Nu cred că are rost să investești așa mult într-un produs de genul cu 1000 de viteze și 1000 de trepte de căldură. Unul la 100 de lei zic că e suficient de bun, iar restul banilor îi poți păstra pentru altceva. Mergi la un magazin flanco, altex, domo. și roagă pe cineva de acolo să-ți recomande un uscător bun la un preț rezonabil. Asta e părerea mea, sper să nu te deranjeze în vreun fel. pup

| Ioana24D a răspuns:

Uscatoare de par profesionale, cu performante superioare celor prezentate de tine sunt cele de la Babyliss Pro, Moser, Jaguar.
Le gasesti aici : http://www.visage.ro/......ional.html