| Iulika96 a întrebat:

Care im poate da niste sfaturi de intretinere a parului? Am parul despicat chiar daca il tund o data la o luna.Cred ca ultima data l-am tuns la inceputul acestei luni iar acum este despicat iar.Nu folosesc placa, feonul nu prea (cred ca o data la 2 saptamani) si ma dau cu un balsam.Va rog ajutati-ma sa scap de varfurile desicate...multumesc!

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Foloseste un sampon potrivit tipului tau de par (drept, ondulat, cret, etc.) si un balsam din aceeasi gama, tot special pentru parul tau. Dupa ce te clatesti de balsam, o data pe saptamana, aplica si o masca de par, de preferat regeneranta. Daca nu merge, da`te, o data pe saptamana, cu ulei de masline amestecat cu galbenus de ou (crud).
Succes!

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

1 sampon pentru parul despicat, 2 balsam, 3 masca de par

| dd9em4 a răspuns:

Eu iti recomand masca de par de la Kallos cu placenta, suna scarbos da e doar extractul laughing, este foarte buna si e in jur de 10 lei.Fa un tratament zilnic o saptamana.Nu ai specificat dar banuiesc ca nu te vopsesti. Daca totusi o faci alege o vopsea pe baza de uleiuri.Succes!