| SweetieBeibby a întrebat:

Heii! Am inteles ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului, intareste firul de par, deci sa zic asa mai pe scurt, ajuta mparul. Mi-am tuns ultima data varfurile pe la inceputul lunii iulie pentru ca era cam ars. si tot folosind placa parul meu s-a ars iar, si ma gandeam sa imi tund varfurile pe la inceputul lunii octombrie, sa-mi cumpar o solutie pentru par, ianinte de folosirea placii si apoi sa-mi cumpar ulei de ricin sa-l folosesc pentru par, pentru cresterea rapida a lui. Ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre aces ulei?! Adica as vrea niste masti pe care sa le fac acasa si care sa functioneze, adica sa se vada ca parul meu creste mai repede. Multumesc anticipat :* Cel mai bun raspuns primeste funda

3 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Da uleiul de ricin chiar este indicat pentru santatea parului.E bine sa-l aplici pe scalp, are efect benefic si asupra pielii, pe cearcane sau riduri.

| DirtyCow a răspuns:

Nu incerca asta.Nu fa experiente pe tine, poti cheli

| Ririru a răspuns (pentru DirtyCow):

Tu gandesti?! Cum sa cheleasca?

Draga mea, uleiul de ricin este foarte bun si foarte indicat pentru par. Eu il folosesc in combinatie cu un gabenus de ou si doua linguri de ulei, depinde de cat de lung este parul tau. Intr-adevar, ti-l face mai puternic si mai sanatos + ca el creste mai repede. A, nu uita sa te clatesti bine pentru ca uleiul de ricin ingrasa parul daca nu te clatesti bine.