| Nebunatyca69 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, vreau raspunsuri sincere, fara batai de joc! Imi cade foarte rau parul, este ars cel mai posibil din cauza placii. si nu stiu ce sa fac. ce sfaturi imi dati pentru caderea parului? ce sa fac:? Sa ma tund putin, mai ales sa-mi tai varfurile arse? Sa numai folosesc placa, un timp? tin sa mentionez ca am parul cret si de fiecare data cand imi spal parul. il indrept. si cand ma spal pe cap, ma clatesc cu otet, dar tot imi cade parul, ce sfaturi imi dati? tratamente naturiste stiti?

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Fă-ţi mască pentru păr din ulei de ricin + ou + miere + vitamina a + ulei de măsline. (sau măcar câteva din ingredientele astea) Uleiul de ricin îl găseşti la farmacie, este 5 lei. Ajută mult împotriva căderii părului şi stimulează creşterea. Şi da, taie-ţi vârfurile deteriorate. Înainte să foloseşti placa ai putea folosi ceva pentru protecţie.

| Nebunatyca69 explică (pentru Chαяtreux):

De unde as putea gasi pentru protectia parului sa nu mi se mai arda asa? Eu am placa de 4 ani de zile si nu prea imi ardea parul, dar m-am mai si vopsit acum 2 3 luni si e si din cauza aia... si ma indrept in fiecare zi pentru ca mi se strica mereu. nu-l suport cret.

| Nebunatyca69 explică (pentru Chαяtreux):

Si daca imi fac acea masca. de cate ori trebuie s-o aplic? dupa cate zile/luni se vede rezultatul?

| Chαяtreux a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Înainte de baie. Stai cu ea câteva ore. Păi eu din prima zi când am făcut-o aveam părul mai moale şi mai mătăsos. O fac mereu, şi parcă nu s-a mai tocit aşa părul. De picat nu-mi pică. (e normal să pice în jur de 50 de fire pe zi)

| Nebunatyca69 explică (pentru Chαяtreux):

Aa am inteles. :*. Mie imi cade cred ca peste 200 de fire pe zi. exagerat. mi-e frica sa nu raman naiba cheala.

| Nebunatyca69 explică (pentru Chαяtreux):

Si spray-ul acela de protectie il gasesc in farmacii nu?

| Chαяtreux a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Eşti sigură că sunt atâtea? Dacă ai părul lung, e normal să ţi se pară mai mult pentru că în general cad firele lungi. (un fir rezistă cam 6 ani după care cade şi creşte altul)

| Chαяtreux a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Da

| Nebunatyca69 explică (pentru Chαяtreux):

Poate si mai mult, ieri cand am pus mana in par. fara sa trag de el un pumn mi-a cazut. si daca il pieptan si trag de el numai zic. nu il am lung. il am pana la sani sa-ti zic asa big grin ..trebuia sa-l am mai lung, dar. daca varfurile sunt arse. nu prea imi mai creste, sau daca creste, se rupe.

12 răspunsuri:
| khaori a răspuns:

Buna.
Este posibil sa fie din cauza placii. Ar fi bine daca nu ai mai folosi placa de par o perioada. Si da, ar trebui sa te duci la coafor sa iti tai varfurile arse.
Si mie imi cade destul de mult parul si din pacate nu stiu vreun " tratament minune ". Poate fi o perioada prin care treci, e normal, cu totii avem perioade cand ne cade mai mult parul. Oricum, cumpara-ti o masca de regenerare sau anti-cadere.
O zi buna!

| Nebunatyca69 explică (pentru khaori):

Buna! Si cat costa o masca de regenerare sau anti-cadere? mie imi cade foarte rau parul de trei zile. ieri am pus mana in par si fara sa trag, am scos mana cu aproape un pumn de par. si rupt de la radacina. si rupt de la jumatatea firului. stiu ca se face si cu ulei de ricin, ulei de masline, si un galbenus de ou. thinking

| khaori a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Pai depinde, pretul variaza. Da, uleiul de ricin am auzit ca e bun, eu nu l-am incercat niciodata pentru ca am parul gras si din cate am inteles, nu e recomandat pentru parul gras. Totusi, dupa cum mi-ai zis, iti cade cam mult. Poate ar trebui sa te duci la un dermatolog sau ceva.o sa iti dea un tratament bun.