| FireLollipop사람에게 a întrebat:

Ce credeti despre stilul "emo"? Eu una cred ca e un stil de copii distrusi care nu sunt in stare sa treaca peste o anumita depresie si cred ca viata s-a terminat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo este o manifestare dezgustatoare a unor copii needucati; ai caror parinti nu le-au dat prea multa educatie; se lasa influentati de moda, muzica satanista sau rock; pe scurt stilul emo nu este pentru oamenii cu cap!
Daca ne-am uita la animalele care n-au minte am invata ca ele nu se prostesc asa cum se prostesc oamenii; si nu se injosesc asa cum se injosesc unii precum cei care adopta stilul emo!

| ByMine a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac oamenii care comenteaza fara sa stie ce inseamna ala emo, emo nu`i o moda emo e o stare de spirit, inseamna "emotional" si daca tu ai trece prin ce trec acei copii, nu cred ca ai mai vorbi asa despre eiwinking si nu din cauza parintilor ca le fac pe plac, din cauza lipsei de comunicatie devin majoritataea copiilor emo, si incearca sa se exprime prin stilul lor. Asa ca just god can judge them.

44 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Eu cred că fiecare are dreptul să-şi aleagă propriul său stil. Dacă e, poate primi o recomandare, o sugestie, dar nu să sileşti pe cineva să treacă/să se lase de un stil.
Pa, pa!

| Danyelusha a răspuns:

Sincera sa fiu, asta cred si eu. Adica doar pentru ca nu te intelegi cu parintii sau doar pentru ca te-ai despartit de prietenul\prietena, nu inseamna ca trebuie sa te sinucizi sau mai stiu eu ce... Adica totusi, sa fim realisti, poate s-au certat cu parintii pentru ca si ei se poarta urat sau daca te-ai despartit de cineva nu este ca si cum ai divorta. Eu consider ca ei sunt mai slabi de inger si nu au puterea sa treaca prin viata (ma refer la suisuri si coborasuri). Adica in viata nu totul este perfect si merge bine, se mai intampla sa si "picam", daca intelegi ce vreau sa spun.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Probabil nici noi nu suntem prea in masura sa comentam stilurile si parerile unora dar iti spun sigur ca nici mie nu mi se pare chiar ceva asa de grozav in acest stil!
Sa fi pregatit(ă)! Probabil multe persoane care se cred "emo" vor comenta pe aici...straight face

Pai sunt 2 categ de EMO dupa parerea mea.cei care chiar au probleme si se refugiaza in aceasta "moda" si cei care pur si simplu vor sa para cool si sa atraga atentia celor din jur.

| Rockart a răspuns:

Eu nu pot să-l numesc "stil" pentru că mi se pare o făcătură. Sunt nişte copilaşi prefăcuţi care doar vor să atragă atenţia ori să fie la modă.

| FireLollipop사람에게 explică (pentru Rockart):

Care moda?! Sa arati ca un retardat inseamna ca esti la moda?

| Rockart a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

În capul unora, da.

| summertime a răspuns:

Eu,sincer,chiar nu ii inteleg pe copiii astia! Adica, pe bune, ei chiar isi distrug viata si nu sunt constienti de asta.De ce sa vrei sa te imbragi cu haine ciudate,sumbre, sa te tai, sa ai aproape mereu o moaca pe care nu vrea sa ti-o vada nimeni?! Eu cred ca ei sunt doar niste ciudati inconstienti.

| FerLin a răspuns:

Esec + infantilism + TeRiBiLism = emo

| VladimirPutin a răspuns:

Stilul emo nici măcar nu e un stil
explică-ne tu ce este emo și apoi dă-ți cu părerea

| FerLin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Majoritatea care se cred emo si care iau apararea acestui "stil" nu stiu ce presupune a fi emo sau ce inseamna emo. Majoritate pun egal intre emo si un stil vestimentar, look, atitudine sobra, altii mai infantili vad chiar si inteligenta in ochii adeptilor emo sau superioritate. Din acest motiv apar controverse vis-a-vis de subiectul asta.

| VladimirPutin a răspuns (pentru FerLin):

Ești dus și tu chiar dacă ești doar prost!

| FireLollipop사람에게 explică (pentru VladimirPutin):

Da pace omului si mergi de smulge firele ''rebele'' din covor.

| FerLin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Citeste in bibliografia psiho-patologica informatiile aferente curentului emo si apoi apuca-te sa te lansezi cu astfel de afirmatii si jigniri. Daca nu stii sigur ce ti-a mai ramas necitit sau nestudiant din acest domeniu nu te apuca sa adopti o astfel de atitudine fata de cineva care a finalizat studii universitare si postuniversitare de specialitate pentru ca ai sa faci gafe mai mari decat dimensiunile adjectivului pretabil raspunsului tau.

| VladimirPutin a răspuns (pentru FerLin):

Esec + infantilism + TeRiBiLism = emo
studiile căreia facultăți sunt astea?

| FireLollipop사람에게 explică (pentru VladimirPutin):

Tu nu ai treaba pe acasa?! Eu nu prea apar oamenii, dar cand vad ca niste dusi asa ca tine (daca asa te simti) se iau de ei, imi este imposibil sa nu ma bag, asa ca mergi si te spala pe fata cu apa rece si apoi sa speram ca te trezesti la realitate.

| FerLin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Desavarseste-ti studiile gimnaziale (a nu se confunda cu "finalizeaza-ti studiile gimnaziale") si apoi te voi ajuta sa treci la pasul urmator. Intr-un final ai sa descoperi si cum e cu facultatea, emo, respectul, educatia etc

| VladimirPutin a răspuns (pentru FerLin):

Mersi boss... sper să-mi fie de folos sfaturile tale laughing
acum las-o dracu de facultate, studii e vorba de ce e emo
emo nu există
ai încercat să definești emo dar în zadar...

| FerLin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Reiau primul mesaj, citeste bibliografia scrisa de niste cretini probabil, daca e sa ma iau dupa ceea ce spui tu, despre curentul emo in general. De moment ce se tot discuta atat, de moment ce atatia tineri se autodeclara emo, e clar ca daca pana acum nu ar fi exista, acum exista, este "infiintat"de toti cei ce se vor a fi emo.
Dar mai presus de toate detaliile astea de suprafata, statisticile spun ca un numar important din tinerii care se sinucid s-au identificat cu acest curent. Lucrul asta nu iti spune nimic? E un concept care "nu exista" dar face atatea victime.
Partea buna este ca majoritatea tinerilor sunt emo doar in trusa de machiaje, in dulap si in comportamentul afisat in fata altora. Pentru ca cei ce sunt emo cu adevarat sunt cazuri sociale serioase care necesita multa terapie si consiliere psihologica in scopul evitarii apogeului (sinuciderea in urma unei depresii).
Iti admir perseverenta ta in ceea ce priveste punctul tau de vedere dar cu toate ca normal ar fi fost sa nu ma cobor la un nivel atat de jos al unei discutii despre o problema atat de importanta a tineretului din ziua de astazi, eu totusi am atins scopul acestui site si mi-am sustinut punctul de vedere cu argumente.
Daca vrei sa continui sa iti mai raspund la aroganta si ironia ta nefondata te rog inca odata sa te documentezi macar in ceea ce priveste latura patologica a subiectului nostru.

| 0PopaPorno a răspuns:

Este un stil ca oricare altul. Un stil criticat, care displace lumii, dar un stil pe care eu il adopt.winking Si nu sunt un copil distrus care nu poate trece peste o depresie. A fi Emo nu inseamna a intra in depresie si... cum ziceti voi : taiere cu lama sau eventual aruncare de la etajul 10 ca sa fie moarte sigura. rolling eyes

| iShadowz a răspuns:

Parerea ta,ma scuzi ca`ti spun,e a unui copil care nu stie ce`i suferinta,care vede viata in roz si nu stie de probleme. Cineva nu este emo pentru ca vrea,daca s-a intamplat o asa-zisa tragedie n`a fost dorita,sa stii. A fost o intamplare nefericita. Si nu vad cu ce te`ar deranja pe tine daca nu pot trece peste asta. Cum am mai zis,tu nu stii cum e, de asta ai parerea asta. In fine, am spus tot ce aveam de spus. Bye.

| FireLollipop사람에게 explică (pentru iShadowz):

Stiu ce e suferinta. Am trecut prin multe, daca tot te crezi asa de desteapta. Dar spre deosebire de acesti copii eu stiu sa ridic fata din pamant, sa las trecutul si sa traiesc in prezent.

| iShadowz a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Uite draga, nu am zis ca ma cred mai desteapta decat tine sau oricine altcineva de pe TPU. Pur si simplu mi-am exprimat parerea. In plus, toti se feresc de acesti "emo kids". Spuneti de ce se comporta asa. Poate pentru ca nu se apropie nimeni de ei, ii considera ciudati din toate punctele de vedere, de la stilul vestimentar pana la modul in care gandesc. Cred ca ar trebui sa mai lasati deoparte criticile si sa incercati sa-i intelegeti, sa va "puneti in pielea lor". Nu toti isi taie mainile, nu toti stau si plang dupa colturi dupa prietena/ul pierdut/a. Amintiti-va ca aparentele inseala.

| FireLollipop사람에게 explică (pentru iShadowz):

Vorba mea : Nici in cot nu ma doare.

| FireLollipop사람에게 explică (pentru iShadowz):

Tu esti emo?

| iShadowz a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Nu,nu sunt emo. Unii ma considera asa fiindca sunt mai retrasa sau fiindca le iau apararea acestor copii. Nu am nimic personal cu nimeni, si nu vreau sa iasa cearta de la raspunsurile anterioare.

| FireLollipop사람에게 explică (pentru iShadowz):

Ah, scuze nu a fost pentru tine intrebarea. Imi pare foarte rau daca te-am jignit cumva, nu era pentru tine. Scuze big grin.

| MarianWLF a răspuns:

Parca mi-ai citit gandurile.
Se imbraca aiurea isi baga tot felul de sarme in nas si buze isi vopsesc parul negru si se dau pe rock chiar sunt retardati raulaughing
Dai si tu o fundita:X?

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna! De acord cu tine!happy

| FireLollipop사람에게 explică:

Astia isi distrug viata.

| xCarolina a răspuns:

Tinerii care nu sunt in stare sa treaca peste o anumita depresie nu sunt "copii distrusi", dimpotriva, au nevoie de ajutor si sprijin.Pe de alta parte, curentul acesta "emo" a incetat de mult sa mai reflecte conflictul interior al generatiei.Mai nou e abordat de tot felul de copii de 12-13 ani care se cred "cool" daca se machiaza cu negru, isi lasa parul peste fata si "se taie pe vene". Majoritatea nu au nici un fel de problema, dar sunt disperati dupa atentie.

| BlueDog a răspuns:

Fiecare isi face viata cum vrea.

| MikeZG a răspuns:

Da, eu cred ca este un stil de retardati laughinglaughinglaughing

| MikeZG a răspuns:

Eu am o parere buna referitoare la stilul vestimentar, multe dintre aceste persoane gandesc mai profund.Nu cred ca ''a te taia'' e cv ce tine de stil ci strict de persoanele in cauza.Majoritatea sunt introvertiti uneori exclusi de societatea pe care o vad cu ochi nu prea buni... ceea ce consider ca intr-un fel nu e bine, trebuie sa fim realisti, dar sa traim alaturi de ceilalti si sa ii acceptam. Totul este OK cand nu e dus la extrem. big grinbig grinbig grin

| MikeZG a răspuns:

Eu am o parere buna referitoare la stilul vestimentar, multe dintre aceste persoane gandesc mai profund.Nu cred ca ''a te taia'' e cv ce tine de stil ci strict de persoanele in cauza.Majoritatea sunt introvertiti uneori exclusi de societatea pe care o vad cu ochi nu prea buni... ceea ce consider ca intr-un fel nu e bine, trebuie sa fim realisti, dar sa traim alaturi de ceilalti si sa ii acceptam. Totul este OK cand nu e dus la extrem. big grin big grin big grin

| Loving a răspuns:

Nu inteleg de ce rockul esti imediat asociat cu stilul emo. Este adevarat ca rockul este ascultat de cei ce sunt emo, dar ei aleg sa isi arat furia prin imbracaminte si priin tot acest stil. Sunt sigura ca toti am trecut printr'o depresie dar unii iau decizia sa fie emo iar unii trec usor peste.pana la urma conteaza ce e in suflet. Sunt sigura daca ati avea macar un prieten emo i'ati intelege pe toti.

| andrei78 a răspuns:

Sunt de acord cu tine in totalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine...happy

| logatcamembru a răspuns:

Sincer,este un stil oarecare.nu cred ca este anormal, si nu cred ca sunt 'copii distrusi care nu sunt in stare sa treaca peste o anumita depresie'' sunt si ei la fel ca noi toti, au stilul lor happy. Probabil lor le place sa fie emo'',. happy...pup:*

| Bitter a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui.Multi sunt asa din cauza faptului ca sunt tristi iar altii doar pentru ca le place stilul.Eu una nu judec lumea dupa cum arata.Eu ii respect pentru ca nu se iau dupa parerile lumii si isi vad de treaba lor. Unii sunt emo doar in interior asa ca nu trebuie judecati.Peace!

| Gaby992 a răspuns:

Mai ai zacusca in frigider ca mie foame?

| dalem a răspuns:

Sunt pro happy vb tale