| InYourPants a întrebat:

Ce se intampla in mintea unui boschetar? Depresie? De ce prefera asa stil de viata?

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sunt masochisti, eu m-as suicida, nu as avea nici o motivatie sa stau pe strazi la infinit, sa sufar. Le cam place sa sufere.

Nu ca prefera, nu au de ales, au avut o viata care i-a adus acolo, nu au avut ce face, ca daca aveau ce face, faceau de la sine ca orice om. Au avut probleme fie in familie, fie psihologice, fie psihiatrice care nu i-au permis sa faca ceva in viata.

Dar faptul ca stau asa, nu ii inteleg deloc.

| Freya1 a răspuns:

Puțini din ei au dat peste un necaz si au ajuns asa,restul din cauza lor.

Mai sunt oameni ce au fost fraieriti,ce au fost abandonați pe străzi, ce au vreo boala incurabilă pentru care si-au cheltuit toti bani si au ajuns in strada.Dar multi din ei si-au maltratat familiile, au băut si s-au drogat, si-au pierdut bani la jocuri de noroc sau casele, sau pur si simplu le-a fost prea lene sa isi de-a silința la un loc de munca.

| mentholinks a răspuns:

Banuiesc ca nu-si mai doreste altceva de la viata sau nu mai are putere, speranta sa mai faca si altceva.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Pentru că nu el a ales. sad Și pentru că nu are posibilități sad

| Freya1 a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Pe bune? Am vazut profesori ce stau pe străzi, iar cand au fost întrebați de ce au ajuns in stadiul asta au spus că si-au vandut casa pentru ca le-a placut sa experimenteze o altfel de viață (adică boschetari).
Alții din familii instarite cu scoala facuta ce pur si simplu si-au maltratat familia si i-au scos afară.
Stiu o funcționară ce a învârtit bani grei si nu a saturat-o al de sus si a fost nevoită să își vând si haina de pe ea sa plateasca tot ce a furat.
Unul cu nevasta cu bani, ce i-a dat casa, masa, i-a facut pensiune a plecat de acasa.Nevasta lui a divorțat într-un final da i-a zis ca împarte cu el totul jumi juma doar sa nu strea pe drumuri si a zis ca nu vrea, ca lui asa ii place sa umble si sa doarmă pe străzi.
Ca sa nu mai vorbim de cei pe care îi vezi cerșind la colt, iar după "program"urca in masini de lux si se duc la vila.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

happy El nu este cu nimic de vină că a ajuns așa. big grin Unii chiar nu au școală, resurse materiale, loc de muncă și trăiesc pe stradă sad E trist, dar ce putem face? Nu au ce face. Nu pot alege. Nu au de unde. big grin Măcar fac niște bani din cerșit, chiar cât să nu moară de foame. Dar aia nu e viață. happy Depresia, este o boală subtilă foarte contagioasă, nu cred că ajunge la oameni care sunt deja vai de capul lor, necăjiți. Mai mult cred că îi afectează pe cei intelectuali, care gândesc mult. big grin Uite https://youtu.be/G_3r6pwby8Y Răspuns câștigător? big grin

| CassiusAlexander a răspuns:

Nu preferă. Unii nu au de ales iar alții se complac și nu fac nimic, deși pot. Majoritatea sunt în stare de ebrietate mai mult decât treji, deci nu e mult timp de sentimente.

| Mosotti a răspuns (pentru CassiusAlexander):

Nu prea pot sa faca ceva, ca daca puteau, faceau de la inceput ca orice om fara sa se gandeasca daca sa faca sau nu.
Au avut mari probleme psihice cumva.

| Olsen a răspuns:

Se droghează cu aurol, prenandez și devin din prima dependenți și sunt rupți complet de realitate, nu le mai pasa de statusul lor, sunt pierduți definitiv de la orice normalitate, trăiesc într-o psihoza majora permanenta, ma refer la ăștia care trag din pungi.
Ceilalți sunt influentati de anturaj, nu au resurse financiare, morale, sunt bolnavi psihic și se complac în nebunia lor, se mulțumesc și cu un langos pe zi și un suc sau ce fura ei.

| Olsen a răspuns:

Au boli mai grave decât depresia.

| Alex08062018 a răspuns:

Nu cred ca tututor le place situatia in care sunt

| Marcus99 a răspuns:

Nu cred ca prefera

| Andrei226035 a răspuns:

Nu cred ca il prefera