| glooomnil a întrebat:

Bună. Am terminat liceul și cred ca sunt în depresie. Nu știu ce sa fac mai departe și nu știu ce stil sa port. Mereu ma îngrijorez ca dacă îmi fac o schimbare de stil brusca iubitul meu va pleca de lângă mine. Vreau sa fiu eu… nu sa ma ascund după perdea de fiecare data când vreau sa-mi schimb obiectivele și stilul meu. Ajutor cineva cu niște sfat uri?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti un job, acum, urgent, indiferent ce gasesti, numai nu mai sta acasa sa-ti plangi de mila, ca depresia se adanceste si evolueaza.
Sanatate multa si succes la job!
Schimabtul stilului si al obiectivelor vine pe parcurs, dupa ce iti iei job si muncesti, ca sa iti tina mintea ocupata si functionala momentan si ulterior cand te mai linistesti, vei gasi si adevaratul tau stil.

| glooomnil explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult, răspunsul rau contează foarte mult pentru mine în perioada asta… numai bine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu acum ori vei merge la facultate și vei întâlni oameni noi ori vei lucra și tot la fel vei cunoaște oameni noi.

| glooomnil explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc dar țin la el și vreau sa am o familie cu el peste 4 ani ceva de genul… acum să vedem progresul din partea amândurora în timp și așa ne dam seama dacă ne avem locul unul lângă celălalt.