| RainbowColor a întrebat:

ce diete imi recomandati? Am inaltime 1, 53 si 50 de kg -.-! As vrea sa slabesc vreo 10 kg cam in doua saptamani cam asa. Vreau sa imi spuneti si daca le-ati incercat si daca au dat rezultate.

8 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Am ce-ti trebuie fix aici

http://www.rtv.net/......74311.html

tine-o,da rezultate.nu mai imi puteam recunoaste o colega dupa ce a tinut-o.chiar a slabit 10 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 7, asta e singura chestie, daca vrei sa slabesti.Fa sport, du-te in parc si alearga macar 20 de minute, tot e ceva.Sa nu bei sucuri acidulate, fara junkfood/fastfood si e ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Anonim0100 a răspuns:

Mananc salate, legume de sezon, hidrateaza-te si fa sport.

| xBebee a răspuns:

Iti spun eu cum am slabit.[am tinut-o o saptamana]

Dimineata
+te trezesti si deschizi geamul
+mananci [ o felie de paine cu margarina si una cu pateu de ficat, bei un ceai, si apoi mananci un mar]
+dupa masa stai 20 de minute
+faci exercitii fizice[ sari coarda, alergi 2 ture de bloc, abdomene-100, flotari -20, genoflexiuni-200, un exercitiu care nu stiu cum se numeste, stai in fund si te tarasti pe covor, cu picioarele intinse, intinzi un picioar, apoi pe celalalt, gimnastica multa gen tumbe in fata si in spate]
-inchizi geamul si mai poti lua o gustare -un mar sau un fruct, fara dulciuri]

Pranzul
-masa se v-a servi la cel putin 3 ore dupa ultima gustare
-vei avea o supa usoara [daca nu mananci trebuie sa bei un ceai sau apa], felul 2 o mancare de cartofi, orice dar nu foarte gras
-vei repeta exercitiile de dimineata tot cu geamul deschis
-poti bea un suc natural sau o limonada

Seara
-vei maanca, dar nu foarte tarziu [maxim ora 8]
-mananci ceva usor, o mancare usoara, sandwich-uri, ceva fara grasimi
-sa nu uiti de sportul de seara [semana cu cel de dimineata in afara de alergat]
-seara fara gustari
-la culcare poti merge la orice ora [indicat ar fi dupa 1-2 ore dupa masa]

Inca cateva sfaturi
- nu manca la PC nimic
- cand faci sport sa te imbraci comod
-sa mesteci incet [bine nu sa stai 5 ani] dar nu pe fuga
-sa nu fii nervoasa cand mananci
-sa nu mananci nimic cu o pofta enorma.

Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| S3S3an a răspuns:

Uite cum slabesc eu:renunta la grasimi, zahar si paine.Mananca restul in cantitati limitate si cat mai des.Bea multa apa, vreo 2 litri, asta te ajuta sa slabesti.
Practica sport(poate fi chiar vesel sub muzica)!
A, da, incpe-ti dimineata cu un pahar de apa plata cu cateva picaturi de lamaie.
Asa slabesti incet, dar garantat, iti pastrezi si chiar iti imbunatatesti sanatatea si nu pierzi substante nutritive!
Bafta si o silueta de invidiat!
A, da slabesti si mai bine daca-mi dai o funda, please!

| crazypretty a răspuns:

Eu am slabit 9 kg astfel am renuntat la fast-food beau un pahhar cu apa inainte si dupa masa in fiecare zi merg cu rollele si cam atat ce ar fi de spus este ca am zile in care sunt ocupata si de abia ca mananc ceva nu face foamea eu am facut foamea in toamna trecuta si m-am imbolnavit la stomac in primavara iar am inceput dar cu strategia de mai sus a si nu mananc. Dupa 20:00 spor la slabit

| IonelaMariaPop a răspuns:

Hey, eu am încercat celebra dieta Dukan si intr-adevar in primele zile dai ceva kg jos (eu de exemplu in 4 zile am reusit sa slabesc aproape 3 kg)insa nu îți pot spune de câte kg poți scapă in faza a 2-a pentru ca eu după 4 zile de atac nu am mai putut sa o țin.