| Deniix260 a întrebat:

Ce fond de ten [care sa acopere bine ...am cativa pistrui] si baton corector [ pentru cearcane] imi recomandatii?batting eyelashes funda:*

Răspuns Câştigător
| geanina_1437 a răspuns:

Poi draguta mea un fond de ten ca sa acopere bine trebuie sa urmaresti cati-va pasi : 1. te dai cu o crema hidratanta si maseszi in jurul pometilor.2. daca ai baza de machiaj te dai masand de sus in jos.3. folosesti batonul corector intinzand-ul ff bine ca sa nu ramana linii usoare.4. aplici fondul de ten mabyline sau avon ideal shade mi se par bunicele... si cam atat aaa si sa nu uiti ca fondul de ten se intinde si pe portiunea de gat pentru a nu da impresia de masca si masezi si pui putin mai mult in jurul ochilor in jurul nasului si a gurii ...parerea mea nu conteaza de fond de ten ai bine sa nu fie de 10 lei in rest ee foarte bine dar conteaza tehnica aplicarii. Funda:-s?

2 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Fond de ten calmant de la avon si baton corector tot de la avon, ai putea incerca si o pudra compacta in loc de batonul corector [pentru ca batonul iti face tenul mult prea incarcat, ori folosesti batonul corector ori fondul de ten si pudra! ]

| Viviana_9760 a răspuns:

Fondul de ten smooth minerals. de la avon