| samantamer a întrebat:

Buna ce masti sau altceva imi recomandati pentru inalbirea fetei? Mersi! Fundita.

5 răspunsuri:
| BitchImfabulous a răspuns:

Se amesteca o lingura de bicarbonat de sodiu cu zeama de la o felie de lamaie, pana se obtine o pasta; se aplica pe fata curata prin masaj usor, insistand pe barbie, pometi, nas, frunte si evitand zona ochilor. Nu se lasa pe fata pentru ca este destul de acida, atentie de asemenea la contactul cu ochii; aceasta pasta are dublul rol de a exfolia stratul superior al pielii si de a dezinfecta/ilumina tenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sucul de lamaie am auzit ca albeste pielea.

| GameOverBitch a răspuns:

Zeama de lamaie.
Ti-o apleci pe fata seara, dupa ce te-ai spalat bine pe fata cu sapun. happy
La mine a mers.
Si iti usuca tenul. Asa ca foloseste si o crema hidratanta

| crimena22 a răspuns:

Eu am inteles ca galbenusul de ou e bun. Daca vrei sa aplici metoda uite:separi doua oua si amesteci calbenusurile, apoi iei putina vata si o inmoi in ou si iti dai pe fata, lasi sa se usuce si te limpezesti pe fata cu apa.Am inteles ca hidrateaza si pielea.

| Georgianaaa909 a răspuns:

Si sucul de lamaie este bun pentru fata, dar si laptele caldut albeste foarte mult tenul, garantez...Plus ca il hidrateaza foarte bine.Amesteci o lingura de bicarbonat de sodiu cu lapte caldut tot o lingura, amesteci si te dai pe fata.Lasa sa actioneze 30 de minute, si spalate pe fata cu apa calduta. Dupa clatestete cu ceai de musetel.Bafta multa! F U N D A?