| SimaSimaa a întrebat:

Bună! Ce mi-ați recomanda pentru creșterea mai rapida a parului?(Ma refer produse, nu măști și etc făcute în casa), Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista produse rapide de crestere a parului, fiindca parul creste hormonal, in functie de hrana pe care tu o mananci zilnic, plina de vitamine si minerale, care influenteaza direct hormonii tai.
Este arhicunoscut ca parul creste 1-1.5cm pe luna, dar numai hormonal.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu exista asa ceva, de fapt exista pe piata dar sunt minciuni, parul e controlat hormonal iar fiecare din noi avem ritmul nostru de crestere, creste exact cum e programat sa o faca. Daca te-ai tuns scurt si vrei sa creasca mai repede iti trebuie doar rabdare, daca ai probleme de pierdere a parului atunci lucrurile sunt ceva mai complicate...depinde la care dintre cazuri te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celebrul și clasicul ulei de ricin, dar vezi să nu îl lași prea mult timp pe pielea scalpului. Poți face dermatită.

| Alexis1202 a răspuns:

Buna! O sa îți vorbesc despre experiența mea. Eu am avut parul decolorat de foarte multe ori, s-a rupt, am pierdut mult par. Începe prin tinderea vârfurilor, nu tot parul ca e greu laughing, știi ce zic, după folosește in fiecare seara pe vârfuri ulei de par. Investește intr-o masca buna de par, eu folosesc masca de la Kerastase Resistance, dar dacă ți se pare prea scumpa îți pot recomanda și variante mai ieftine. La șampoane caută unul care sa nu aibă parabeni și sulfați, șamponul nu contează foarte tare firma. Încearcă sa tratezi problema și pe interior, de multe ori ne cade parul de la stres și oboseala, caută exact cauza și rezolv-o. Ai grija cu odihna și Alimentația. Încearcă sa nu te speli pe cap decât de 2 ori pe săptămâna. Încearcă fiole tratament pentru par, și dacă vrei deși nu recomand pentru ca eu nu le am încercat pentru ca sunt însărcinată, pastilele Forcapil. Și atunci când te speli pe cap, masează ușor 5 minute, asta accelerează creșterea parului. Sper ca ți-am fost de folos?

| SimaSimaa explică (pentru Alexis1202):

Am înțeles, mulțumesc mult pentru sfaturi!