| Kitty2011 a întrebat:

Ce parere aveti despre SCOALA DE MAKE UP IASI a Victoriei Terenti si despre MAKEUP ART ACADEMY tot din Iasi? Eu as vrea la Makeup Art Academy, deoarece am observat ca cealalta se bazeaza mai mult pe partea de arta, fantezie... decat pe machiaj corector de exemplu, etc...si nu stau prea bine cu talentul la desen.Alt motiv ar fi ca e mai ieftin. Acum ziceti si voi parerea voastra despre aceste 2 scoli ca nici eu nu stiu prea multe. Am gasit si altele, dar cum eu nu sunt majora m-am limitat la acestea. DAU FUNDA.

5 răspunsuri:
| Raluca_Ana_1989_geH2 a răspuns:

Buna! stiu ca scoala de make-up Iasi te invata mai multe tehnici de machiaj in cadrul cursului, unul dintre ele fiind numit "make-up fantezie", trecut ca tehnica de make-up final. sunt sigura ca pe parcursul celorlalte tehnici te invata si cum sa aplici corectoarele in functie de problemele tenului. dupa mine (nu folosesc corectoare, dar am vazut cam despre ce e vorba la prietenele care folosesc), acest tip de make-up, daca il putem numi asa, se face ca o pregatire a tenului pentru rezultatul final, deci e imposibil sa nu inveti asa ceva la un astfel de curs. oricine poate avea nevoie de o corectura, si cum se folosesc modele indiferent de tipul lor de ten, tu ca si cursant te lovesti de utilizarea corectoarelor. in plus, la scoala de make-up Iasi, inveti mult mai multe decat ce scrie pe oferta lor happy doamna victoria e o persoana deschisa, cu foarte mult talent, inspiratie si se daruieste fiecarei cursante! am fost model la cateva sedinte de make-up si nu am regretat experienta si nici faptul ca am intalnit o persoana nemaipomenita! iti recomand scoala de make-up Iasi.

| aniri77 a răspuns:

Buna Kitty! Stii vorba englezului "Sunt prea sarac pentru a-mi permite lucruri ieftine"? Nu ezita in alegerea Scolii de makeup Victoria Terenti daca doresti sa inveti de la un simplu machiaj de zi pana la machiaj fantezist si nu vei regreta. Dupa terminarea cursului Scolii de makeup Victoria Terenti vei avea dorinta de a avea cliente care sa-ti ceara numai machiaje fanteziste, sa nu-ti doresti sa faci un simplu machiaj de zi. Multa bafta si decizie inteleapta. I.M.I.

| Kitty2011 explică (pentru aniri77):

Daca ai facut cursurile scolii Victoriei Terenti, imi poti spune daca se invata machiajul corector?

| Adrandreea a răspuns:

Doamne fereste sa va duceti la Victoria Terenti! Este o tipa aroganta care vorbeste foarte urat, nu iti explica decat o singura data, si, nu ezita sa te dea si afara in caz de o contrazici. Nu aduce modelele necesare.
Am fost, nu mi a placut! Nu recomand.
Profesionalism zero!

| Andreead_Andreead_1985 a răspuns (pentru Adrandreea):

Buna Andreea!
Tin sa contrazic spusele tale....intradevar este o profesoara foarte strica si severa, am fost si eu si chiar am simtit-o pe pielea mea (am si plans la curslaughing ) dar de asemenea stiu si ca da afara doar elevii care-si bat joc de timpul ei si de banii lor. Si oricum inseamna poate nu erai pentru asta si de fapt ti-a facut un bine si vei realiza asta mai tarziu.
Kitty intr-adevar la ea inveti foarte multe machiaje si probabil de aia ti se par ca e mai pe artistic(faci si machiajul corector) insa la inceput daca ii precizezi ca vrei in viitor sa lucrezi pe clienti pai pe asta se va baza stric pentru dorintele fiecarui elev. Alege o scoala nu dupa pret si alte aspecte totusi neimportante pe mai tarziu. Ia-te dupa fostii cursanti, reusitele lor, majoritatea fostelor cursante lucreaza in saloane si chiar si-au facut scoli de make up..numai in Iasi sunt vreo 4-5( a Gabrielei Baciu, Pro Make up Academy, Stylia, Arta si educatie etc)...asa ca mai bine mergi direct de la sursa sa inveti decat la cineva care e aproape de nivelul tau laughing sa nu cumva sa iei teapa.