| Yurisa a întrebat:

Ce pot face cu firele crescute in piele in zona aia "sub centura". Folosesc lama pentru a indeparta parul big grin

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Le iei cu penseta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste acizi exfolianti, BHA ( acid salicilic ) sau AHA ( acid lactic/glicolic ) - iti exfoliaza pielea fara sa o agreseze si in cateva zile firul o sa poata fi extras cu penseta. Indicat ar fi sa folosesti o saptamana inainte si o saptamana dupa epilare, dar tu adaptezi la rutina ta de epilare. Nu se aplica in ziua in care te epilezi. Se aplica pe pielea curata si uscata ( daca te-ai spalat astepti 10-15 minute ca sa se regleze pH-ul pielii ) si dupa 15-30 minute se aplica o crema hidratanta ( daca aplici prea devreme se neutralizeaza pH-ul exfoliantului pentru ca produsele au pH-uri diferite ).

https://www.bilenegre.ro/solutie-de-acid-salicilic-2-la-suta-the-ordinary
Eu pe asta-l folosesc :
https://www.bilenegre.ro/......e-ordinary

| ACTH a răspuns:

Da-i cu cutitu tare, nu te sfii.

| anonimaalee29 a răspuns:

Cu penseta sau cu ceara.

| Tpufan123 a răspuns:

Le dai foc, faci un gretar? scuze, nu m-am putut abtine, de obicei fetele le dau jos cu ceva numit venus sau cu ceara daca te tine! Mult noroc!

| Yurisa explică (pentru Tpufan123):

Venus folosesc, nu ma tine sa folosesc ceara, sunt o sensibila laughing multumesc oricum

| Basilievski a răspuns:

Le poti impleti sa le daruiesti unei fete. Ce sa faci cu ele? Le tai si gata.

| Yurisa explică (pentru Basilievski):

Nu stiu daca ai inteles dar am zis ca sunt in piele, vreau sa o fac intr-un mod delicat nu sa ma jupoi singura laughing

| Basilievski a răspuns (pentru Yurisa):

Stai linistita, daca scapi de cele de pe piele, nu o sa aiba nimeni probleme.

| RpxOnAir a răspuns:

Data viitoare poti sa te dai cu after shave sau chiar cu parfum dupa ce te razi, astfel nu o sa te mai iriti. Minentan poti doar sa incerci sa iei pielea de deasupra firului de par cu un ac sterilizat sau cu o penseta. Dar o sa treaca oricum peste ceva timp

| Yurisa explică (pentru RpxOnAir):

Bine merci :*