| DumiY a întrebat:

Buna!
Ce pot face pentru a scapa de matreata. Am niste coji de matreata care as vrea sa scap de ele. Parul meu este des si firul e gros.
Ce as putea folosi pentru a scapa de aceasta problema?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu aveam o problemă mare cu mătreața și am încercat tot felul de șampoane, inclusiv head&shoulders căruia i se face destul de multă reclamă cum că ar fi cel mai bun, însă pe mine nu m-a ajutat la nimic...dar am găsit minunea:)) acest șampon de la garnier care nu costă decât 10-11 lei și e foarte bun. Aici ai o poză cu el și îl găsești prin orice supermarket. La mine s-au văzut rezultate foarte bune după prima folosire
http://cdn.clubafaceri.ro/......66_big.jpg

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Un sampon antimatreata!

| stlucian a răspuns:

Sapun cu sulf am mai recomandat pentru astfel o de afectiune si s-a dovedit folositor.Il gasesti in farmacii nu miroase bine dar dupa spalare si clatire un balsam de par rezolva problema. thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matreata e o descuamare a pielii scalpului, ai scalpul deshidratat si ai nevoie de un sampon hidratant sau de un tratament pentru matreata ( Nizoral, SensunBlue ). Dar poate merg la tine si sampoanele din supermarket pentru matreata.

| Happyjump a răspuns:

Am auzit cu unii isi spală parul cu oțet de mere ca sa scape de matreata, dar daca nu vrei, ia-ti head and shoulders

| DanielPH a răspuns:

Daca esti baiat poti folosi un sampon antimatreata Clear.

Daca esti fata, tot asa un sampon antimatreata. Iti pui in cap si cu,, buricul" degetelor freci bine scalpul.

Daca ai incercat asta atunci uite ceva ce merge 100%
http://www.unica.ro/......37286.html

Recomand bicarbonatul si pentru dintii si pentru cosuri.
Bafta! :)

| valivalentinuza a răspuns:

Sinceră să fiu, aprox. toate șampoanele îți provoacă mătreață. Am trecut prin asta. Și balsamul, deși dă strălucire și un parfum frumos părului, din păcate îți face și mai multă mătreață. Eu am încercat Head and Shoulders, dar în zadar.