| igrec005 a întrebat:

Ce pot face sa nu mi se mai exfolieze unghiile? Imi puteti spune tratamente naturiste care sa nu necesite ingredinte care se gasesc greut prin comert ca de exemplu ulei de rozmarin. Si ce mai pot face sa nu-mi mai intre praf sau alte chestii sub unghii, de obicei nu fac mai nimic dar vad ca tot mi se murdaresc unghiile. Dau funda raspunsului cel mai folositor si vot celorlator raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| FashionQueen a răspuns:

Iti pui unghiile de 2 ori pe zi intr-un castronel cu apa calda, ulei de masline si lamaie. Chiar da rezultate. Eu inainte pot sa spun ca nu aveam deloc unghii si in momentul de fata uneori cresc chiar foarte lungi. A si apropo, in timpul in care faci tratamentul nu iti face unghiile cu oja! :* Iti zic sa incerci, e foarte bun + ca e natural... happy Bafta :*!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anadark84 a răspuns:

Eu iau Captafer pentru intarirea unghiilor recomandat de dermatolog.

| NobodyCaresDotCom a răspuns:

Iti pot recomanda de la Favisan lac intaritor de unghii...si te ajuta extrem de mult si e fara parabeni si il gasesti la plafare sau poti lua pastilutze de la helcor care ajuta la intarirea unghiilorhappy. poti sa mergi la orice plafar