| princetongirl a întrebat:

>Funda:. Deci.am unghiile f mari... mi le las pentru banchet. Sunt f dragute si presupun ca sunt sanatoase pentru ca nu se rup... da in ultima vreme incep sa mi se exfolieze da nu stiu dc. Oare din cauza ca sunt prea mari sau pentru ca m-am spalat pe maini fara sa fiu data cu lac de unghii. Imi puteti spune ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Nu are legatura apa cu exfolierea, asta se datoreaza din cauza ca iti aplici oja peste unghie.Normal este bine sa-ti aplici inainte un lac protector si apoi oja, insa incearca sa ti le lasi naturale.Ca tratament naturist iti poti freca unghiile cu zeama de lamaie sau iti poti da cu ulei de masline.Bafta.