| anonim_4396 a întrebat:

ce pot sa fac ca sa-mi creasca unghiile la maini mai repede? E adevarat ca daca le dai cu oja cresc mai incet?

Răspuns Câştigător
| MoiraBurton a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun. Il incalzesti putin si iti freci unghiile timp de 10 - 20 de minute. Vor aparea rezultate in cateva zile. Trebuie sa-ti impingi cuticulele (NU sa le tai) si sa iti tii mana in apa calduta! Succes! happy

5 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Exista un gel pentru cresterea unghiilor la avon

| Buburuzăăăă a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=B4a8ZOabqx8... Da este adevarat oja incetineste cresterea unghiilor. Sper ca te-am ajutat funda? :*

| Brunette67 a răspuns:

Incearcă sa-ti masezi unghiile cu ulei de ricin, tine unghiile in apă ca sa iti crească, dar ai grija să nu le rupi cand sunt moi, foloseste multa crema hidratanta, mananca sanatos si bea lapte pentru calciu. :d Iar ca sa nu se rupă, le poti da cu oja, dar nu schimba oja la 2 zile si nu folosi acetona daunatoare, incearca una pe baza de fructe. :d

| AllyNa12 a răspuns:

Http://www.acasatv.ro/......epede.html
Am încercat și eu și îmi cresc unghie foarte repede. :) Funda? :*

| AnneMaryye a răspuns:

Pune intr.o sticluta de oja goala clatita cu acetona niste ulei de mazlinesi da-te pe unghii. Inmoaie-ti unghiile in zeama de lamaie si frectioneaza-le usor. Da-le cu un strat de lac pentru a le proteja. Este foarte adevar deoarece oja acopera unghia si nu mai poate respira. De aceea si unghiile se ingalbenesc.