| inger02 a întrebat:

BUna! ce sampoane pentru regenerarea parului si pentru mentinerea parului vopsit cunoasteti? as vrea niste sampoane bune.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Elseve Color Vive dela L'Oreal
Garnier Fructis Color Resist
Klorane pentru păr vopsit cu extract de rodie
Folten Pharma, Şampon restructurant pentru păr vopsit şi degradat
Nivea, Şampon Color Protection
Pro You, Nutritiv Shampoo - Şampon Regenerator Revlon

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlueLifeOfficial a răspuns:

Pai sunt mai multe feluri de sampon dar iti zic eu cateva bune si foarte eficiente pe care le-am incercat si eu.
Sampon regenerant de la GEROVITAL ( se gaseste la farmacia naturista )
Sampon regenerant REVALID
Astea sunt cele mai bune.

FUNDA?

| miLX a răspuns:

Heihappy.Draga mea sa stii ca majoritatea sampoanelor cu o extindere rapida in Romania au mai multe categorii(sa le numesc asa). Exemplutonguealmolive pentru parul uscat sau deteriorat si exemplele pot continua.Este foarte bine daca ai incerca sampoanele de la Avon pentru parul recent vopsit si pentru mentinerea culorii pentru mai mult timp(sper sa gasesti). Schwarzkopf – Professional BC Repair Rescue - Un tratament pentru par foarte deteriorat, decolorat si poros. Tratamentul contine aminoacid si proteine Cura Tec, care restructureaza parul din interior. Rezultat: par sanatos, puternic si usor de pieptanat, care isi mentine frumusetea in timp. Ajuta foarte mult parul vopsit (pentru regenerare etc.).Nu uita este foarte important si ce balsam folosesti. Sper ca te-am ajutat. Pupici