| Lullabies a întrebat:

Dupa ceva timp de facut cu o placa nu foarte buna, parul meu este destul de ars. l-am tuns din varfuri si mi-am cumparat o placa profesionala. As vrea sa imi recomandati o solutie foarte buna termoprotectoare si niste masti/produse/sampoane/orice foarte bune pentru regenerarea parului. Pentru solutia termoprotectoare mi sa recomandat sa merg la un salon sa comand una profesionala. Nu stiu ce sa fac big grin multumesc!

Răspuns Câştigător
| DdAndreea a răspuns:

Si eu am parul ca al tau. Inainte foloseam placa dar nu il protejam de caldura.Am fost la un salon profesional unde m-am tuns cam 3 cm. Detinatoarea salonului mi-a recomandat ca de acum inainte sa folosesc produsul de protejare Matrix Essentials, sleek. look.
Ti-l recomand cu cea mai mare placere :*. Costa in jur de 40 de lei dar este foarte bun. Cat despre regenerarea parului am folosit gama Syoss. Samponul se numeste shine boost[ este de culoare neagra ambalajul] si este pentru stralucire iar balsamul se numeste Repair Teraphy[ este intr-un ambalaj alb]. Pentru parul meu sunt foarte bune. Mi-am schimbat si placa si parul meu este mai putin ars si mult mai stralucitor. Placa se numeste Remington s9950.

Succes in ceea ce priveste intretinerea parului.

Pa, pa wave

4 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Cine ti-a dat acest sfat a avut dreptate!
Mergi fuga fuga si o sa iti dea un produs foarte bun.

| diidii a răspuns:

Este uleiul acela special pentru fire deteriorate de la Avon.Nu es scump...intre 10 si 20 de lei.
Este foarte bun, e destul sa il folosesti o data si iti repara firele despicate.
Succes! :*

| Arianaaa33 a răspuns:

Masca L'Oreal Vitamino Color-crede-ma e foarte bunahappyam folosit-o si eu!
ExtraordinHAIR 1-il poti comanda de la AVON!happy
Wash&Go cu musetel-Balsam
Garnier cu Aloe Vera!
Am folosit aceste prod. si sunt foarte bune:*Si mie mi s-a intamplat la fel.Dar am fost sfatuita sa numai folosesc niciun fel de placa timp de vreo cateva luni. Dupa fiecare baie ma indreptam cu perie rotunda si feon! Si dupa vreo 5-6 luni am cumparat o placa profesionala happyincearca si tu! Funda pls :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ser termoprotector de la Gerovital. Am tot cautat asa ceva si n`am gasit, iar de el am dat din intamplare. E ok, dar asa cum ti s`a recomandat, cel mai bine mergi la un salon si comanda produse profesionale- acelea sunt cele mai bune.