| ana08 a întrebat:

ce remedii naturiste cunoasteti pentru regenerarea si stoparea caderii parului? va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Caderea parului poate avea multe cauze: alimentatie nesanatoasa, stress, o afectiune medicala(fa-ti analizele), vopseaua de par folosita timp indelungat afecteaza parul...
Pentru a inlatura efectul, trebuie sa ai in vedere cauza care a dus la caderea parului!

7 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Uleiul de ricin amestecat cu vitamina A uleioasa. Se maseaza radacina capului dimineata si seara cu aceste uleiuri, si garantat ca in 3 luni vei avea un par mai sanatos, si mult mai frumos. Dar trebuie rabdare si vointa. Mai exista si alte tratamente, si pe cale orala, drojdia de bere ar mai da rezultate bune.

doiny
| doiny a răspuns:

eu folosesc de la plafar un sampon foarte bun impotriva caderii parului cu frunze de nuc si ginseng!

| clau44 a răspuns:

mi-e mi s-a spus să folosesc şampon de urzică, deoarece şi mie îmi cade părul

| LuS[z] a răspuns:

cateva urzici puse in apa si fierte iar apoi te speli pe cap cu apa fiarta si se vor rezolva problemele tale daca faci cateva sedinte.

| ilona a răspuns:

Revalid pastile, cel mai indicat.

| smeralda a răspuns:

Tunderea la zero!(glumesc, pe jumatate...). Totusi, la clinica naturista Santo Rafael, din Bucuresti, capat tramvai 16 Pipera, str. Dimitrie Pompei nr. 3-5(cred), se gaseste de vanzare o emulsie (din plante) pentru. par, f. eficienta! Mult succes!

| ana08 explică:

va multumesc mult!