| Qazws a întrebat:

Buna! Ce tratamente, produse, pastile, etc. știți și recomandați care ajuta cel mai bine la creșterea părului?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu prea ajuta nimic din pacate. Singura varianta care face ceva e transplantul dar nici firele alea nu rezista toate.

Acum, probabil nu o sa ma crezi si o sa dai o gramada de bani pe tot felul de produse naturiste sau nu dar in cativa ani o sa iti ammintesti ce ti-am zis.

| Drimmero a răspuns:

Nu exista asa ceva, reclamele care promit asta ar trebui interzise, prostesc prea multa lume. Parul creste doar hormonal influentat de bagajul genetic al fiecarui individ in parte. Daca ai un par sanatos care e doar scurt atunci trebuie doar sa astepti, va creste el, daca ai probleme cu el, daca e mai rar sau suferi de o forma de alopecie atunci e mai complicat, depinde ce esti, femeie/barbat, exista rezolvari diferite, la barbati doar implantul functioneaza fiind o afectiune aproape pur genetica, la femei e vorba de dereglari hormonale care se rezolva in alt mod.

| carevaescu a răspuns:

Nu exista. Sunt, totusi, multe reclame false.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsul:
Sampon pentru stimularea cresterii parului cu ulei de ricin pentru toate tipurile de par, Arganicare, 400 ml
50, 98 RON60 RON
Tratament:
Implantare par sau tratamentul cu laser

P.s: Sfatul meu ar fi sa întrebați totuși și la coafor poate va pot sugera mai multe informatii