| lrmist a întrebat:

cine stie reteta de crema anticelulita?//

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se face o crema din unt de cacao, pe care o topesti la bain-marie, atentie maxim 45 de grade si adaugi in ea ulei de chimen negru, cateva picaturi de ulei esential de lamaie si ulei esential de portocala.
In acest fel, obtinem o crema foarte buna, anticelulita, dar si tonifianta, care intra usor in piele.
Untul de cacao poate fi folosit si asa simplu, pe pielea uscata, imediat dupa dus.
Are un miros de iti vine sa-l mananci, intra repede in piele, o hidrateaza, o tonifica si este si inamicul celulitei.
Este bun si la masaj acest unt pentru ca ajuta la modelarea corpului, la derenajul limfatic si repet, combate celulita.
Te pup!

1 răspuns:
| uddy a răspuns:

Zatul de la cafea e ff bunhappy baftawinking