| Dinterelenamadalina a întrebat:

Crema nivea este bună pentru tenul uscat? Am un ten uscat si coșuri care ies si dispar încontinuu. Nu stiu ce sa fac.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine ai folosi produse dermatocosmetice ca Avene, la roche possay, bioderma etc... măcar pe față

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Foloseste o crema potrivita tipului tau de ten. Daca citesti eticheta o sa iti dai seama. Daca ai acnee trebuie sa o tratezi mergand la un dermatolog nu incercand cremele care au functionat la alte persoane.

| Violleta2022 a răspuns:

Crema nivea nu-i buna pentru fata, foloseste ulei de cocos, care-i natural si intra in piele foarte rapid, fiind hrănitor si f sanatos.
Cat despre cosuri, tine fata curata, spaland-o zilnic cu apa calduta si sapun de bebelusi sau un sapun foarte blan (gen Dove), in special dupa ce ai fost afara.

| Dinterelenamadalina explică (pentru Violleta2022):

Locuiesc în Anglia pot gasi aici? Dimineata ma spăl cu un gel anumea de la farmacie Pt ten uscat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

Bineinteles ca poti gasi sapun, la toate raioanele de copilasi care au produse de igiena si spalat copilasii. Marile supermarketuri au sectiune de bebelusi cu sapunuri, biberoane, pampersi samd.
Iar sapunul Dove este peste tot in lume, daca il am si eu in Australia.
Iar Uleiul de cocos il gasesti atat in farmacii cat si in magazinele de mancare, este sub forma solida, arata precum untul.

| Valentin200120 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la dermatolog si sa vezi ce tratament iti prescrie...Eu asa am facut dar chiar si asa tot mai am cateva, dar pana la urma incep sa dispara. Am prieteni care cu timpul le au trecut cosurile deci stai linistita.

| Dinterelenamadalina explică (pentru Valentin200120):

Aici este foarte scump sa merg la dermatolog. Crezi ca daca ma duc la farmacie imi poate da ceva bun? Si sa am siguranta ca nu pățesc nimic

| Tsuki04 a răspuns:

Buna,
Niciodata ulei de cocos pe fata mai ales pe ten cu tendinta acneica.
Niciodata sapun de corp pe fata nu va face altceva decat sa te usuce si mai rau.
Incearca produsele kiels sau avene poti cere indrumarea skin specialistilor din farmacie sau reprezentante!
Succes!