| bombonika1799 a întrebat:

Hei am 15 ani si as vrea sa imi cumpar o cremabuna de fata..ma gandeam la una de la nivea sau dove (am incercat si de la orflame si avon,dar nu prea am fost incantata) tenul meu este cam ciudat adica; are perioade ca acum cand este uscat,imi apar cosuri (desii acum mi-au mai disparut) si am senzatia ca ma strange,iar alteori desii este uscat cand aplic aceeasi crema pur si simplu nu imi intra in piele, rtamane uleioasa la suprafata.ce crema imi recomandati? ce tip de ten am?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Eu am fost la dermatolog ( din cauza acneei), si am spus si de problema ca dupa ce ma spal pe fata am senzatia de usturime si strangere a fetei, mi-a recomandat crema de la bioderma sebium hydra, stiu ca e cam scumpa, dar merita toti banii, iti face pielea foarte catifelata.
Eu una m-am indragostit de acesta crema si nu as schimba-o cu nimic ( poate doar la vara sa o inlocuiez ziua cu o crema cu factor de protectie solara).
Daca fata cu sebum doar pe frunte si barbie, ai ten mix, daca ai sebum pe toata fata inclusiv obraji, ai tenul gras.