| 女時日水한국어 a întrebat:

Cu ce as putea sa imi colorez parul ca in imaginele urmatoare :) (rog fara raspunsuri banale) Funda!
http://diydye.tumblr.com/

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Daca vrei doar suvite incearca albastrul de metil. Aplici pe par si apoi clatesti putin.E suuper, mai ales pe parul blond. Daca vrei sa te vopsesti, cumpara vopsea gri... poate gasesti griul acela albastrui si te vopsesti pur si simplu.Sau poti sa te vopsesti gri cu suvite albastre facute cu albastru de metil.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si daca vrei cu roz, fa-te cu violet de gentiana (doar suvite).Vor iesi roz spre violet. Poti sa te vopsesti blond spre gri si suvite cu violet.Super combinatie.

| MinniePearl a răspuns:

Eu mi-am facut cu nuantator mov, dar ca sa iti iasa culoarea foarte intens trebuie sa te decolorezi cu pudra decoloranta si oxidant, le amesteci, te dai pe par cu ele si impaturesti suvitele cu staniol.Lasi sa se decoloreze 20-30 de minute, daca ai parul inchis 30 de minute lasi, si dupa ce te speli de crema aia, te dai cu nuantator si se fac suuuper! La mine trei spalari dureaza! Apoi te faci iar.

| ellena99 a răspuns:

Depinde daca vrei ceva permanent sau temporar.Pentru ceva permanent iti iei vopsea si pentru ceva temporar gasesti nuantator, spray si acele crete colorate(pasteluri). Insa eu nu iti recomand nimic. Poate doar nuantatorul ar fi mai de incredere.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Cu albastru de metil îţi iese albastru/verde. (Depinde cât îl diluezi şi cât de deschis/închis ai părul la culoare; dacă vrei rezultate optime decolorează-ţi părul.)
Dacă vrei un roşcat/posibil roz încearcă violetul de genţiană. La fel, şi aici se aplică ce am zis mai sus.
Dacă nu, poţi cumpăra vopsea de păr.
http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~COSMETICE-PAR/

| DeatHPupp3t a răspuns:

Te duci la coaforhappy

| DeatHPupp3t a răspuns:

Sau i-ati vopsea de par(spuma, pentru ca este mai usor de folosit) pentru acasahappy