| mihela94 a întrebat:

Cu ce as putea sa-mi albesc dintii acasa? In afara de pasta de dinti ca ma spal regulat si degeaba.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, si carbunele vegetal sau carbune activ cum se mai numeste la farmacie, este foarte bun, folosindu-se la fel ca si bicarbonatul de sodiu, doar ca este dificil de lucrat cu el, pentru ca pateaza imbracamintea, prosoapele si chiar covorasele de la baie, daca scapi pe jos, sau pe tine.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune pe periuta: pasta de dinti si apoi presari bicarbonat de sodiu si freaca dintii, vei vedea rezultate in 7-10 zile

| mihela94 explică (pentru Violleta2022):

Dar de carbunele vegetal stii ceva? Am auzit ca e foarte bun
De cate ori se foloseste?

| Violleta2022 a răspuns (pentru mihela94):

Da, si carbunele vegetal sau carbune activ cum se mai numeste la farmacie, este foarte bun, folosindu-se la fel ca si bicarbonatul de sodiu, doar ca este dificil de lucrat cu el, pentru ca pateaza imbracamintea, prosoapele si chiar covorasele de la baie, daca scapi pe jos, sau pe tine.

| HadesSs a răspuns:

Buna, incearca cu bicarbonat de sodiu.

| Iunix a răspuns:

Cred că în mare parte ține de ADN. O variantă foarte bună zic ar fi fațetele dentare.

| anonima13ana a răspuns:

De la un dentist stiu ca trebuie sa amesteci sare fina cu bicarbonat de sediu in mod egal si sa te speli/freci pe dinti dar doar o data pe saptamana. E foarte bun si pentru gingii dar repet 1 data pe saptamana si trebuie clătite gura f bine ca altfel resturile rod dintii.eu personal am incercat si iti lasa si o senzație de curățare perfecta

| Antoneta_Torcica_1967 a răspuns:

Cu bicarbonat

| Marrusikk a răspuns:

Încercă bicarbonat de sodiu!