| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot albi dintii acasa fara a-i deteriora? (vreau exact gramajul), multumesc mult! happy

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai in casa bicarbonat de sodiu alimentar, inmoaie periuta in apa si pune bicarbonat.Periaza bine dinti, dupa care pui pasta de dinti si continui periajul.Clatesti bine gura cu apa si in cateva zile o sa ramai surprins ce dinti alb ivei avea!

| Mariidc a răspuns (pentru onasis1961):

De cate ori pot face asta ca sa nu-mi afecteze smaltul? Mersi!

| Aphrodytha a răspuns (pentru Mariidc):

Bicarbonatul folosit pe termen lung afecteaza, fa ce ti-am zis eu si sigur o sa fie mai ok, decat sa iti vina sa vomiti zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Bicarbonatul,zeama de lămâie chiar şi sarea de bucătărie te ajută la albirea dinţilor după fiecare spălare cu pasta de dinţi.În plus se găsesc în magazine foarte multe produse pentru albirea dinţilor, dar fumatul, cafeaua, ceaiul, vinul îngălbenesc dinţii. Dacă nici după asta nu eşti mulţumită poţi merge la medicul stomatolog pentru albirea dinţilor cu o soluţie specială.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Aphrodytha a răspuns:

O lgt bicarbonat + jumatate lamaie, nu clatesti 10 minute tii continutul pe dinti

| vandy a răspuns:

Cu bicarbonat. O data pe saptamana te speli cu bicarbonat exact cum te speli cu pasta de dinti. Iti pui pe periuta cam cata pasta pui tu. Gustul e naspa, dar rezultatul se vede in cateva saptamani. Uite aici si alte metode http://www.eva.ro/......40734.html