| ochiverzi91 a întrebat:

Cum imi pot albi dintii acasa fara a-i deteriora?

Răspuns Câştigător
| Nonylik a răspuns:

Eu nu tiasi recomanda bicarbonatul pentru ca sgarie smaltul dintilor
intr-un pahar pune unpik de zeam ade lamaie un pic de sare si apoi foarte putin bicarbonat amestecale si dupa periajul zilnic freacate pe dinti cu pasta acea{scuze de expresie}si daca nu obti pasta nu e rau se pote sa fie ca apa dar de dai pe ia pe dinti.cu bine. funda
''?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește bicarbonat de sodiu!
Pa, pa.

| Metamorphose a răspuns:

Pe langa bicarbonat, si sarea de lamaie albeste dintii. Am auzit si de coaja de lamaie sau portocala, dar asta nu stiu cat e de adevarata. Oricum m-am decis sa incerc si euhappy. Sper ca te.am ajutat.:X

| MasterYoda a răspuns:

Vopsea lavabila

| EuDenny a răspuns:

Tii poti albii daca folosesti timp de 1 luna dimi si seara alaturi de pasta de dinti si un pic de bicarbonat. Functioneaza> Si eu am facut asa happy Funda?puppy dog eyes

| ochiverzi91 explică (pentru EuDenny):

Nu iti distruge smaltul dintilor? Si o prietena de-a mea foloseste dar daca bea cafea sau vin sau fumeaza se ingalbenesc mult mai repede, trebuie sa se spele pe dinti de fiecare data...

| EuDenny a răspuns (pentru ochiverzi91):

Mie nu mi s-a intamplat thinking pe mine m-a ajutat acum vezi tu ce faci! wave