| aalleexuuttssaa a întrebat:

Cum imi pot pastra parul drep? Fiind cald. oricat il intind cu placa el tot se onduleazasad. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Încearcă cu o mască să vezi dacă merge.

| KhalaessiDM a răspuns:

Incearca sa folosesti o masca sau ulei de cocos pentru par inainte de a te indrepta, iar mai apoi iti trebuie putina rabdare cand te indrepti, nu te grabi!
Iar la sfarsit poti folosi ori fixativ ori spuma! Si eu am trecut prin asta, avand parul cret e dificil, insa m-am lasat batuta si acum ca am parul lung...il las natural! happy Mult noroc! :*

| ExtremaZilei2 a răspuns:

Paiii. cauta intr-un magazin de specialitate sampon, balsam pentru a indrepta parul. crede-ma o sa mearga.

| LaughWithMe a răspuns:

Buna! eu am aceeasi problema..de la prea mult dat cu placa, parul se strica. Eu, dupa ce imi spal parul il usc cu peria(asta il face drept) apoi il dau putin cu placa. Poti cauta si pe internet tutoriale cum sa iti intinzi parul
Sper ca te-am ajutat :* funda? smug>