| magixs a întrebat:

Cum imi indrept parul fara placa? Mi se onduleaza si m`am saturatstraight face Funda:*

Răspuns Câştigător
| valThina a răspuns:

Si eu imi mai indrept asa parul pentru ca nu am placa si oricum afecteaza destul de mult firul de par daca o folozesti zilnic sau de mai mult de 3 ori pe saptamana. dupa ce faci baie, iei feonul si o perie rotunda sau nu, dar perie sa fie, lasi sa s usuce putin parul, si apoi iei o sivita de par cu peria, o asezi bine sa nu alunece parul de pe perie cand o sa il usuci si apoi tragi usor de perie in timp ce il usuci.si tot asa iti vei indrepta tot parul.daca vrei sa ti-l indrepti chiar daca nu ai facut baie la cap poti sa iti uzi putin parul, si apoi faci aceeasi miscare ca si cea de mai sus(iei suvita si o pui pe perie si dai cu feonul). poti sa pui la sfarsit si cu fizativ ca sa tina. sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Dianna_7625 a răspuns:

Buna!
Poi ca sa nu mai folosesti placa.
In locul acesteia foloseste feonul si o perie rotunda (parul ud)
SI veio vedea ca se indreapta frumos.
Sau daca nu sunt uscatoare de par cu tot cu perie, is foarte bune pentru indreptarea parului,
Succes >big grin

| madalina188w a răspuns:

Da cu fixativ.dai cu fivativ si tine vreo zi. funda?

| MissLumy a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap...iei o perie si intinzi parul in si dai si cu foenhul in acelasi timp [nu cred caa reusesti asta singura...trebuie sa te "intinda cineva"] big grin

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Ce este asa greu?thinking

inclazesti placa si iti itninzi parullaughinglaughing dai de mai multe ori in acelasi loc si tot asa tongue

vei vedea singura ca se indreaptahee hee

succes :*